18-03-2013 04:12

BlackBerry'den büyük atak...

BlackBerry'den büyük atak...

BlackBerry 1 milyon adet telefon sattı ama kime...?

Kerim Kahraman

BlackBerry, firmasının  geliştirdiği BlackBerry 10 işletim sistemiyle çıkardığı full dokunmatik Z10 ve klavyeli Q10 telefonlarından yüklü bir getiri amaçlıyor. Apple ve Samsung’un yanı sıra, Nokia, HTC, Sony, Huawei ve LG gibi büyük markaların cihazlarına karşı savaşan BlackBerry büyük naşarılarıda amaçlıyo, ‘üstelik ortaklarından birine’ çok büyük bir sipariş alarak ilk adımı attı.

 


AllThingsD sitesinin haberine göre, BlackBerry, firnanın bu güne kadar ki en büyük satışı gerçekleştirip tam 1 milyon BlackBerry 10 cep sattı. Ama cihazların satıldığı şirketin adını açıklamadı.

 


GİZEMLİ FİRMA KİM?
Firmanın sözcüsü Adam Emery, AllThingsD sitesine verdiği röpörtajda, ‘satışı yaptıkları şirketin adını gizlilik kuralları sebebiyle açıklayamayacağını söyledi.

 


1 milyon BlackBerry telefonunu alan firmanın adı gizliliğini koruyor, bu kadar telefonu kimin almış olabileceği ise düşünülüyor. AllThingsD, alımı yapanın ya askeri yada kamu firması olduğunu açıkladı, firmanın bir cep telefonu operatörü de olabilir tabiki.

 


BlackBerry, Kasım 2012’de ABD hükümetinin vermiş olduğu en önemli güvenlik sertifikası olan Federal Information Processing Standard’ı almıştı. Bu durum, BB 10 cepleri askeri ve devlet kurumları için de ideal hale getiriyor.


Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi