17-03-2013 20:38

Apple parmağı gözüne gestirmiş!..

Apple parmağı gözüne gestirmiş!..

Apple, iOS platformunu çok daha güvenli hale getirmek için bu seferde bu alana yoğunlaştı!

Yücel KAHRAMAN

Teknoloji dünyası büyük bir merakla beklenen iPhone 5S söylentileriyle dolup taşmakta. Bu söylentilerden çok sağlam olduğunu söyleyebileceğimiz birine göre Apple, iPhone'un yeni modeline parmak izi okuyucu eklemeyi düşünüyor ve bu sayede güvenliği arttırmayı istiyor.
China Times gazetesinin haberinnin kaynağı, parmak izi okuyucu ile ekran teknolojisi alanında oldukça uzman bir şirket olan Chipbond. 2 şirketin, iPhone 5S'de kullanılacak parmak izi teknolojisinin üzerinde çalışmakta olduğunu belirten China Times gazetesi, NFC desteği ile gelecek olan telefonun, online alışverişlerde ödemelerden hemen önce kullanıcıdan parmak izi doğrulaması da alarak çok daha da güvenli olacağını iddia etmekte.
Bu haberi diğer benzerlerinden farklı kılan ise, geçtiğimiz günlerde yaşanan bazı gelişmelerin bu haberleri destekler nitelikte olması. Apple'ın, iPhone'un ana tuşunun hemen yanına yerleştirmeyi düşündüğü bir parmak izi okuyucu için patent başvurusuda bulunduğu bilinmekte. Şirket daha önce de parmak izi okuyucu konusunda uzman olan AuthenTec şirketini 356 milyon dolar karşılığında kendi bünyesine katmıştı.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi