16-03-2013 10:29

Microsoft Başlat menümü geri istiyorum!

Microsoft Başlat menümü geri istiyorum!

Windows 8 işletim sistemi'nde Başlat menüsü olmadan rahat edemiyor muyuz? Eski masaüstünü çok mu özledik? İşte cevaplar...

Yücel KAHRAMAN

Araştırma Şirketi IDC analisti Bob O'Donnell, Windows 8 işletim sistemi'nin beklenen ilgiyi görmemesinin en büyük sebebinin, dokunmatik cihazlar düşünülerek tasarlanmış olan başlangıç ekranı ve başlat menüsünün olmaması olduğunu iddia etmekte.

Bob O'Donnell, yapmış oldukları araştırmaların, Windows 8 işletim sistemi kullanıcılarının başlat menüsünü özlediklerini ve Metro arayüzü yerine masaüstü ile karşılaşmayı daha çok tercih ettiklerini, masaüstü'nü kullanırken kendilerini çok daha rahat hissettiklerini belirtiyor.CNET'e açıklama yapan Bob O'Donnell, birçok kullanıcının, Windows 8 işletim sistemi'ni açar açmaz hiç zaman kaybetmeden direkt olarak masaüstü'ne geçtiğini, orada çalışmayı tercih ettiklerini ve Metro arayüzüne ancak mecbur kaldıkları zaman döndüklerini söylüyor.

Birçok Bilgisayar üreticisinin ve bilgisayar satış sektörünün kullanıcıların bu yöndeki talebinden haberdar olduklarını, Microsoft'a bu konu ile ilgili birçok istek ilettiklerini ancak şirketin artık bu saatten sonra geri adım atmasının imkansız olduğunu da sözlerine ekliyor.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi