15-03-2013 21:46

Google bir bir kapatıyor...

Google bir bir kapatıyor...

Google bir bir kapatıyor şimdide Reader, Voice, Snapseed ve ve bazı uygulama arayüzlerini kapatma kararı aldı buda bir yeni alternatifler aramaya sebep oldu...

Kerim Kahraman

Google, RSS üstünden web sayfalarını takip etmeyi sağlayan Reader hizmetinin kapatma kararı verdi. Reader uygulamasında en son güncellemeyi Google + entegrasyonuyla yapmış Google, RSS uygulamasını özerk paylaşım olanağını ortadan kaldırmış, genel kullanıcılar bu olaydan rahatsızlık duymuştu.Reader uygulamasını kapatmanın yanında, Google’ın BlackBerry cepler için geliştirdiği Google Voice uygulama desteğini de önümüzdeki hafta içinde kaldırıcakğını açıkladı. Durun dahası da var, Google fotoğraf editleme uygulaması Snapseed’in de kaldırıcak ve böylece 3 uygulama tarih oluyor bakalım sırada neler var.


RSS’İN SONU MU?
Google Voice ve Snapseed’in yanında bazı uygulama programları arayüzlerini de (API)  kaldırıcak olan Google, ‘Reader’ın önceki gibi ilgi görmediğini, firma olarak enerjlerini daha az sayıdaki hizmetlere vereceğini açıklamış oldu.

 VentureBeat sitesi, önceki gibi popüler olmasa bile RSS hizmeti olan Reader’ın fişinin çekilmesi, RSS protokolünün geleceğini de tehlikeye sokabiliceğini söyledi. Site, haber makalelerini ayarlamak için Google Reader kullanan üçüncü parti mobil uygulamaların da yeni bir alternatif yollar bulamaları gerektiğinin altını çizdi.


Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi