15-03-2013 04:07

Google, Windows Phone yokmuş gibi davrandı!

Google, Windows Phone yokmuş gibi davrandı!

Gmail'in mobil arayüzünü güncelleyen Arama devi Google, Windows Phone kullanan cepler için öyle eski bir tasarım bıraktı ki!

Yücel KAHRAMAN

 

Google, Gmail'in mobil arayüzünü birkaç tane akıllı cep telefonu için güncelledi. Yeni Gmail mobil arayüzü uygulamasındaki tasarımın beğenildiğini açıklayan şirket, ilgili tasarımın bir benzerini şimdi'de Android, iOS ve BlackBerry için de sunmakta. Ama anlaşılan o ki Google, mobil platform için kendisini hiç de zorlamak istemiyor.

Windows Phone işletim sistemi'ne sahip bir cep telefonundan Gmail'e girildiği zaman, şu anki güncellenmiş haline hiçte benzemeyen, son derece eski bir tasarım ile karşılaşıyorsunuz. Diğer platformları kullanan kullanıcıların yararlandığı hoş tasarımlı, oldukça işlevsel arayüzden hiç eser yok. Bu sayede Google, Windows Phone kullanıcılarını yine ihmal etmiş bulunuyor.

Bu, yalnızca Google ile Windows Phone arasındaki çekişmenin sadece bir kısmı. Google, Microsoft'un mobil platformundaki Google hizmetlerinin bir kısmının kullanılabilirliğini arasıra aksatmaya çalıştığı da iddia edilmekte. Örnek vericek olursak Google'ın Exchange ActiveSync desteğini geri çekmiş olması, Microsoft'un geçtiğimiz günlerde WP'da CardDAV ve CalDAV'ı destekleyeceğini duyurması ile sonuçlanmıştı.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi