14-03-2013 20:00

Google'dan aksesuarlı şifreleme sistemi...

Google'dan aksesuarlı şifreleme sistemi...

Son zamanlarda artan siber saldırılara bakılırsa Google'un çıkışı doğru olabilir ama insan oğlunun başa çıkamayacağı birşeyde henüz üretilmedi hacker'lar bununda bir yolunu bulabilirler mi acaba?

Kerim Kahraman

Google teknoloji dünyasında karıştıracak bir şifre uygulamasını gündeme getirdi.Klavye üzerinde şifre girilmesinin yol açtığı olumsuzluklar nedeniyle araştırmalar yapan Google içinde kablosuz bağlantı sağlayabilicek bir çip bulunduran araçlarla bilgisayarlara bağlanma tezini tartışmaya açtı.Ocak ayında yayınlanan akademik bir makalede gündeme gelen bu sistem, geçen ay Google’ın önemli güvenlik mühendislerinden Mayank Upadhyay tarafından ilk kez dile getirildi.   SİBER SALDIRILARIN ARTTIĞI DÖNEMDE
Google’ın tasarladığı şifre yerini alacak bir USB aygıt. Makalede bu USB aygıtının yerine takıların da kullanılabiliceği yönünde söylentiler olduğu.

 


Bir taraftan da aksesuar olarak kullanılabilecek. Bu cihazların son zamanlarda özellikle de ABD’li firmaların maruz kaldığı siber saldırıların arttığı bir dönemde gündeme gelmesi de önemli.

 


Google’un test aşamalarındaki bu  cihazların kopyalanma ihtimali çok düşük statik şifreler barındıracağı ifade edildi.


Cihazla bilgisayar arasında bağlantının kırılması zor şifreler bulunduran matematiksel bir bağlantı ile oluşucak ve bir sefer giriş yapılması yetecek.


Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi