14-03-2013 07:43

Andy Rubin, Android işletim sistemi'ndeki görevini bırakıyor!

Andy Rubin, Android işletim sistemi'ndeki görevini bırakıyor!

Google'ın Android işletim sistemi bölümünün başında inanılmaz işler yapan Andy Rubin, görevini neden bıraktı?

Yücel KAHRAMAN

Google'ın, Android işletim sistemi'ni geliştiren takımının başındaki Andy Rubin'in görevini bıraktığını resmi olarak açıkladı. Android işletim sistemiyle ilgili haberlerde adını sıkça duyduğumuz Rubin'in görevini Sundar Pichai sürdürecek.
Google patronu Larry Page yapmış olduğu açıklamada, Andy Rubin'in Android işletim sistemi'ni bugünlere gelmesinde inanılmaz derecede katkılarının olduğunu, yapmış olduğu işlerin beklentilerinin de ilerisine gittiğini, ama platformun denetimini devretmeyi istediğini söyledi. Andy Rubin'in yerini şu an için Chrome iş bölümünün 2'nci başkanı Pichai alacak.
Google'ın yapmış olduğu açıklamaya göre Andy Rubin'in Google'dan tamamen ayrılmadığı, yalnızca farklı bir görevde hizmet vermeye devam edeceği anlaşılıyor. Android işletim sistemi'nin dünya çapındaki başarısını düşündüğümüz zaman Andy Rubin'in performansı ile ilgili bir sorun yaşandığını düşünmemekteyiz. Andy Rubin'in Google'da kalacak olması da Rubin'in performansında bir sorun olmadığını doğrular nitelikte.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi