14-03-2013 03:26

Google Now özelliği iPhone'a gelebilir!..

Google Now özelliği iPhone'a gelebilir!..

Youtube'da görünüp kaybolan bu Google Now reklamı, iOS işletim sistemi için bir sürprizin habercisi olabilir...

Yücel KAHRAMAN

Android işletim sistemi'nin ülkemizde mahrum kaldığımız bir özelliği olan Google Now, iOS işletim sistemi'ne gelebilir. Android 4.1 işletim sistemi ve sonrasında yer alan Google Now özelliği, iOS işletim sistemi'ndeki Siri'nin aynısı olmasa da, ses ile mesaj gönderme, sorularınıza cevap verme, trafik durumu inceleme ve benzeri işlevler sunmakta.
Google Now özelliği iOS işletim sistemi'ne geleceği haberlerinin sebebi, nete sızan bir reklam video'su. YouTube'a yüklenen ve belli bir süre sonra da kaldırılan reklam video'sunda Google Now özelliği, iOS işletim sistemi'ndeki Google uygulamasının bir parçası olarak görünmekte. Parmağınızı yalnızca yukarıya doğru kaydırarak Google Now özelliklerine erişmeniz mümkün olmakta.
Kaldırılan ilgili videonun gerçek olup-olmadığı; eski, terk edilmiş bir proje olup-olmadığı bilinmemekte. Ama seslendiren bayan'ın Google Now'daki ile aynı sese sahip olması gerçek olma ihtimalini oldukça artırmakta. İşlevin gerçek olması durumunda ne zaman iOS işletim sistemi'ne geleceği konusunda da herhangi bir bilgi bulunmuyor.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi