09-03-2013 13:14

Google Plus'a büyük kapak fotoğrafı yeniliği geldi!..

Google Plus'a büyük kapak fotoğrafı yeniliği geldi!..

Facebook büyük bir etkinlik ile yaptığı yenilikleri tanıtırken, Google Plus da boş durmadı. İşte o yenilikler...

Yücel KAHRAMAN

Geçtiğimiz günlerde Facebook, yeni tasarımını güzel bir etkinlik ile tanıttı, Google+ ise yaptığı yenilikleri sessiz sedasız hayata geçirmeyi tercih etti. Google, kaç kişinin kullandığı konusunda sıkça tartışılan sosyal ağı Google Plus'ta yaptığı bir yenilik ile artık daha büyük kapak resimleri yüklemenize müsade edecek. Bunun yanısıra Google+'a eklenen yeni bir özellik daha var.

Sol menüye eklenen yeni "Local Reviews" isimli bir sekme, size etrafınızda bulunan restoranlar ile çeşitli mekanlar hakkında konuşma fırsatı veriyor. Bu işlevin zamanla Maps gibi diğer Google uygulamalarına da gelme olasılığı yüksek.
Diğer yenilik büyük boy kapak resimleri özelliği ise iddiaya göre kullanıcıların istemesi üzerine eklenmiş bulunmakta. Bu yenilik ile Google+ sayfanızın üst kısmına geniş ekran çözünürlüklü bir fotoğraf ekleyebiliyorsunuz. Hakkında bölümü ise renk kodlu farklı bölümlere ayrılmış bulunmakta.
Sıralı olarak sunulan bu yenilikler önümüzdeki birkaç hafta içerisinde tüm Google+ kullanıcılarına sunulması beklenmekte.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi