08-03-2013 21:50

Yeni Facebook geliyor...

Yeni Facebook geliyor...

Mark Zuckerberg'e göre kşisel Gazete ama belkide dünyanın en büyük dedikodu merkezi siz ne dersiniz...

Kerim Kahraman


Facebook'un yeni tasarımı dün yapılan bir tanıtımla kullanıcılarına  duyuruldu. Site yeni haliyle üyelerine bilgi erişimi açısından daha fazla kontrol veriyor ve görsellik de fazlasıyla öne çıkarılıyor.Şirket CEO’su, Mark Zuckerberg Facebook’ta yapılan değişiklikler için "kişiselleştirilmiş gazete" tanımını yaptı.Yapılan yeniliklerle, Facebook görsel paylaşım üzerine yoğunlaşan sosyal medya siteleri olan Instagram ve Pintrest’e benzetilerek fotoğraflar ve videolar öne çıkarılmış.Şirket CEO’su Mark Zuckerberg ise yapılan yenilikler ile üyeler istedikleri her şeyi istedikleri herhangi bir kitle yada toplulukla ile paylaşabilicek diye açıkladı.

 


Yeni düzenleme ile üyeler haber kaynağı butonundan ilgilendikleri şeylere yoğunlaşabilicek ve istediği konuyu ayarlıyabilicek, bu sayede aralarında görsel ve videoların da bulunduğu daha fazla habere ulaşabilecekler.

 


KULLANICIYA DAHA ÇOK KONTROL
Şirket sosyal medyada fazla takılan kişilere kendi paylaşımları ve başkalarının paylaştıkları ile ilgili görüntüleme konusunu daha fazla kontrol edebilicekleri bilgisini verdi. Üstelik yeni özellik hem Bilgisayar hem de mobil cihazlarda kullanılabilicek.


Facebook’ta şu an bulunan haber kaynağı bölümünde, üyeler hesaplarını açtıkları zaman kaynak bölümünde pek çok bilgiye ulaşmakta. Haber kaynağının gelecek  haliyle ise üyeler görüntülenen bilgiyi arıtma imkanına sahip olucak.

 


'EN İYİ KİŞİSEL GAZETE'
Basın toplantısında konuşan Zuckerberg, "En iyi kişisel gazetenin içerik açısından geniş ve çeşitli ürün yelpazesine sahip olması gerektiğine inandık" dedi.
Zuckerberg sözlerine, "En iyi kişisel gazete, zengin, görsel ve bağlayıcı olmalı, çünkü oluşan haberler genelde karışık ve detaylı. Bunlar sadece yazılı halde gösterilmemeli" diye sözlerine son verdi.

 


Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi