04/04/2012 10:25

Apple eski CEO'larından olan, John Sculley anlatıyor...

Apple eski CEO'larından olan, John Sculley anlatıyor...

Yücel KAHRAMAN

Apple en önemli isimlerinden biri olan IPad'lar için rakip olabilecek tek ismi açıkladı...


Apple eski CEO'larından biri olan John Sculley, geçtiğimiz günlerde Economic Times'a ilginç bazı açıklamalarda bulundu. Scully her an her şeyin olabileceği piyasalarda "düşme" tehlikesi geçirmeyecek olan tek şirket Apple olduğunu belirttiyor.

 


90'lı yıllarda, Apple'ın CEO'su olarak göreve gelen Sculley, bu görevinden önce de Pepsi'de önemli başarılara imza atan bir isim. 1993 yılında çıkan bir takım anlaşmazlıklar yüzünden  görevinden ayrılmak durumunda kalan Scully, o zamandan beri hala bir "Apple hayranı"  olarak kalmaya devam ettiğini söyledi.

 


Scully'ya göre IPad, Apple kusursuz yönetim anlayışı sayesinde daha uzun bir süre tablet bilgisayar piyasasının yıldızı olmayı sürdürebilir ama Scully, Apple'ın, tablet konusunda önemli tek bir rakibi olduğunu da ekliyor.


Scully'ya göre, Apple'ı zorlayabilecek tek şirket durumunda şuan için Samsung var, Galaxy Tab serisini, iPad'e rakip olmayı başaran tek tablet bilgisayar olarak görüyor. Diğer markaları da, tablet bilgisayar savaşının arka oyuncuları olarak değerlendirmekte.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi