30-06-2015 13:14

iOS 9 Güç Tasarruf Modunda İlginç Bir Detay Ortaya Çıktı

iOS 9 Güç Tasarruf Modunda İlginç Bir Detay Ortaya Çıktı

İOS işletim sisteminin yeni sürümü iOS 9’un güç tasarruf modunda işlemci hızını düşürüyor.

besiktaslicocuk

Apple, şu sıralar yeni işletim sistemleri ve yeni ürünleri üzerinde çalışıyor. Geçtiğimiz ay gerçekleşen Apple WWDC 2015 geliştiriciler konferansında karşımıza çıkan iOS 9, geliştirici betası ile şu sıralar yeni detaylarıyla karşımıza çıkıyor.

Daha önce pek çok farklı özelliği ve seçeneği ortaya çıkan ve haber olan iOS 9’un bu kez güç tasarruf modunda bulunan farklı ve ilginç bir özellik ile karşımıza çıktığını söyleyebiliriz.

iOS 9 ile birlikte pil ömrü ve güç tasarruf anlamında da ciddi iyileştirmeler yapmayı amaçlayan Apple, bu bağlamda iOS 9’un güç tasarruf moduna yeni bir özellik eklemiş. Bu yeni özellik ile birlikte iOS 9’da güç tasarruf modu açıldığında işlemci hızı düşürülüyor.

Güç tasarruf modlarında bilindiği üzere çeşitli uygulamalar kapatılır, ekran parlaklığı kısılır vb. işlemler gerçekleştirilir. Fakat Apple, bunu farklı bir boyuta taşıyarak iOS 9’un güç tasarruf moduna işlemci hızı düşürme özelliği de ekledi. Bu sayede pil ömrünün daha uzun süreli hale getirilmesi amaçlanıyor.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi