08-03-2013 02:21

Samsung Plastik'ten zor vazgeçecek gibi...

Samsung Plastik'ten zor vazgeçecek gibi...

Telefon firmaları cihazlarında kullandıkları materyalleri çeşitlendirirken, Samsung plastikle yoluna devam kararı aldı.

Kerim Kahraman

CNET’e demeç veren Samsung mobil bölümü başkan yardımcısı Y.H. Lee, cam, alüminyum ve polikarbonat gibi yeni materyalleri kullanmak isteyen rakiplerinin aksine, S serisinde plastiğin kullanılmaya devam edeceğini söyledi.Lee, ‘cihazlarında kullandıkları materyalleri belirlerken bir tek estetik tasarıma bakılmadığını, bununla birlikte ürünü en kısa sürede etkin bir üretim sağlayacakları materyali kullandıklarını’ söyledi. Lee, “Çok fazla üretim yapmamız gerekiyor ve bunun farkındayız” diyerek ‘plastik stratejisinde neden ısrar ettiklerini daha net ortaya koymuş oldu.

 


HANGİ KASA DAHA GÜZEL?
Lee, CNET’e verdiği demeçte plastik dış kaplamanın verdiği diğer avantajlara da değindi. Galaxy S serisinin plastik sayesinde daha uzun ömürlü olduğunu söyleyen Lee, diğer yandan batarya değiştirmenin de daha kolay olduğunu açıkladı.

 CNET’e kısa zaman önce açıklama yapan Güney Koreli bir diğer elektronik üreticisi LG’nin bir yetkilisi, ‘Optimus G’nin arka kapağını açmakta fazlasıyla zorlanan müşterilerin bu konuda şikayette bulunduğunu’ söylemişti. Samsung, plastik ile bu problemin de üstesinden gelirken, cihazlarını daha hafif kılmanın peşinde.Yine de bu duruşu rekabette Samsung’a avantaj sağlarmı bilmiyoruz. iPhone 5’in şık metal kasası ve HTC One serisinin alüminyum kaplaması, müşterinin oldukça ilgisini çekiyor. Ayrıca, polikarbonat ismi verilen farklı bir plastik ve çok renk seçeneği ile piyasaya çıkan Nokia Lumia serisi de, müşterileri cezbediyor.Lee, Galaxy S 4’ün ‘müşterilerinin her türlü ihtiyacını karşılayacak nitelikte ve dengeli bir telefon olacağını’ ve beğenileceğini düşündüğünü söyledi.

Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi