07-03-2013 05:00

İPhone 5S üretimine başlandı...

İPhone 5S üretimine başlandı...

Bir çok firma yeni nesil telefonlarını bir bir piyasaya sürdü şimdi sıra apple'de nakalım iPhone 5S neler getricek teknoloji dünyasına...

Kerim Kahraman

Nokia, Sony, Samsung, Huawei ve LG yeni telefonlarını sürdü piyasaya şimdi sıra Apple'de, iPhone 5S’in üretimine başlamış durumda.Apple açıklamalarına odaklanmış olan Japon teknoloji bloğu Macotakara, iPhone ve iPad’lerin montajını yapan Foxconn’un iPhone 5S'yi üretmeye başladığını duyurdu.


Sitenin, ‘güvenilir bir kaynaktan’ aldığı habere göre, ‘Foxconn firmasının iPhone 5S’in kısmen üretmeye başladığını belirtti. Site, iPhone 5S’in, iPhone 5 ile aynı bant üzerinden üretildiğini duyurdu.


iPhone 5S'in üretiminin başladığının bilgisi, ABD MacRumors ve AppleInsider sitelerinde duyuruldu.


“iPHONE’A HAZIRLIK YAPILIYOR”


CNET’ten verilen bilgiye göre, Japonya’nın cep telefonu operatörü NTT Docomo, iPhone 5S taleplerini yetiştirebilmek için Android yazılımlı telefonların siparişini birhayli düşürdü.Son 24 saat içinde teknoloji dünyasına sızan dedikodular, iPhone 5S’in ya Haziran-Temmuz aylarında, veya Ağustos’ta piyasaya çıkıcağı yönünde. CNET, pazara çıkış tarihi ne olursa olsun, Mart ayında kısmen üretime başlanması hiç kimseyi şaşırtmamalı diye duyurdu.


Yeni iPhone 5S'nin, Apple’ın A7 işlemcisine, LED teknolojisi ve ‘Akıllı Flash’ özelliği bulunan daha iyi bir kameraya sahip olması bekleniyor. iPhone 5S ayrıca, kullanıcıyı algılamak amacıyla parmak izi çipi de olabilir.

Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi