24-06-2015 16:05

Warsaw Chopin Havaalanı Hacklendi

Warsaw Chopin Havaalanı Hacklendi

Polonya’da bulunan Warsaw Chopin havaalanı hackerlar tarafından hacklendi.

besiktaslicocuk

Hackerlar, kendilerince çeşitli sebeplerden ötürü her gün onlarca web sitesini veya sistemi hackliyor. Yapılan bu hack saldırıları sonucunda genellikle sistemler çok fazla zarar görmese de hazırlıksız yakalanılan veya güçlü bir şekilde gerçekleşen hack saldırılarında sistemler ciddi zararlara maruz kalabiliyor.

Hackerların hedefinde bu kez ne bir web sitesi ne de bir sunucu vardı. Hackerlar Warsaw Chopin havaalanına siber saldırı düzenledi ve havaalanının sistemini hackledi. Polonya’nın popüler havaalanlarından biri olan Warsaw Chopin havaalanının uçuş bilgilerinin kaydedildiği sistem hacklendi ve pek çok önemli bilgi hackerların eline geçti.

Havaalanının üst yetkililerinden biri yaptığı açıklamada Warsaw Chopin havaalanına yapılan hack saldırısı sonucu hackerlar tarafından ele geçirilen bilgilerde çok önemli veya kişisel bilgilerin yer almadığını aktardı. Havaalanının sadece belli bir bölümündeki bilgilerin ele geçirildiği aktarılırken olayla ilgili gerekli güvenlik önlemleri de alınmış durumda.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi