23-06-2015 15:05

Youtube'un Erişime Kapatılması Gündemde

Youtube'un Erişime Kapatılması Gündemde
İlginizi Çekebilir

BTK, Youtube‘da Hz. Muhammed (s.a.v)’e hakaret içeren videolar için harekete geçti.

besiktaslicocuk

Youtube, dünyada ve ülkemizde milyonlarca ziyaretçisi olan çok büyük bir video platformu. Youtube, bu kadar geniş bir video platformu olduğundan siteye anlık onlarca video ekleniyor. Herhangi bir onaydan yayınlandığı sırada geçmeyen bu videolardan bazıları olumsuz içeriğe sahip olabiliyor.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK), özellikle son günlerde Youtube’da artış gösteren Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’e hakaret içeren videolar için harekete geçti. Youtube’da artış gösteren bu tarz videoların kaldırılmasını veya engellenmesini isteyen BTK, bu konuda yasal yollara başvurdu ve Youtube ile iletişime geçti.

Atılan bu adımlardan sonra Youtube, BTK’nin kaldırılmasını veya engellenmesini talep ettiği videolar için gerekli işlemleri gerçekleştirdi ve videolar engellendi. Konunun takipçisi olacaklarını belirten BTK, Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’e yapılan hiçbir hakaretin özgürlük veya serbestlik içermediğini belirtti.

Bu tarz videoların artması ve Youtube’un gerekli adımları atmaması halinde dünyanın en büyük video platformu ülkemizde yine engellenebilir.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi