06-03-2013 13:18

Samsung Galaxy S4, nereye baktığınızı algılayabilir!..

Samsung Galaxy S4, nereye baktığınızı algılayabilir!..

Sizin her hareketinizi izleyecek! Eğer bu haber doğruysa, Samsung Galaxy S4 her hareketimizi izleyecek...

Yücel KAHRAMAN

Son haberlere göre Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S4, göz hareketlerimizi izleyerek bizlere birçok işlev sunabilir.New York Times'ın yeni sunduğu bir rapora göre Samsung yeni amiral gemisi Galaxy S4, kendisini kullanan kişinin göz hareketlerini izleyen bir teknoloji ile geliyor.Bu bilginin elinde bir Galaxy S4 olan birinin gazeteye sızdırıldığı söylenmekte. Haberin kaynağına göre göz izleme özelliği internet sayfalarını ve sayfaları ekrana hiç dokunmadan kaydırmakta kullanılacak.
New York Times'ın, verdiği bir başka bilgiye göre ise Samsung'un gözle kaydırma ile ilgili biri Avrupa'da, bir diğeri Amerika'da olmak üzere 2 patentin de başvurusunu yaptığını vurgulamakta. Bununla birlikte haberin kaynağı, yeni teknoloji'nin 14 Mart 2013'te ki etkinlikte gösterilip gösterilmeyeceği konusunda emin olmadığını söylemekte.
Cihazınıza bakıp bakmadığınızı ön kamera ile izleyen bir özellik, Samsung Galaxy S3 ve Galaxy Note 2'de de bulunmakta. Samsung'un bu teknoloji'yi Galaxy S4'te bir adım daha öteye taşımak istemesi'de çok normal.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi