22-06-2015 16:37

Twitter'da ki Bu Virüse Dikkat

Twitter'da ki Bu Virüse Dikkat

Twitter’da şu sıralarda direkt mesaj yoluyla gönderilen bir şarkı virüsü var, işte detaylar.

besiktaslicocuk

Son yıllarda sosyal medya üzerinden binlerce virüs kullanıcılara bulaştırıldı. Bu yüzden artık kullanıcılar sosyal medyada veya diğer internet ağlarında tıkladıkları linklere dikkat ediyor, etmelilerde.

Sosyal medya üzerinden kullanıcılara bulaştırılmaya çalışılan virüsler arasına şu sıralar bir yenisi daha eklendi. Özellikle Twitter üzerinden yayılan bu virüs, bulaştığı bilgisayara ciddi zarar verebilecek potansiyele sahip.

Virüse bulaşan kullanıcılardan size direkt mesaj (DM) geliyor ve bu mesaj içerisinde “çok güzel şarkıymış, çok hoş şarkıymış dinlemeni tavsiye ederim” şeklinde bir metin ve metinin yanında da goo.gl ile kısaltılmış bir link yer alıyor. Bu tuzağa düşen kullanıcılar linke tıklayınca direk virüs dosyaları bilgisayarınıza iniyor ve yayılıyor. Hızla tüm sosyal ağlara yayılan bu virüse bulaşmamak için kesinlikle belirtilen linke tıklamayın. Hatta güvenmediğiniz hiçbir kısaltılmış linke tıklamayın. Virüse bulaşmış kişiler adware ve malware antivirüs programlarını indirerek virüsten kurtulmaya çalışabilir.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi