19-06-2015 15:00

Mobil Uygulamalar Bizim İçin Tek Kullanımlık

Mobil Uygulamalar Bizim İçin Tek Kullanımlık

Yapılan araştırmaya göre bir çoğumuz mobil uygulamaları 1 kere kullanıp siliyoruz.

besiktaslicocuk

Akıllı telefon devrimi yaşandıktan sonra ortaya bir mobil uygulama pazarı ve yeni bir alan çıktı. Uygulama geliştiricileri, mobil işletim sistemleri için yeni uygulama veya oyun geliştirirek bunları işletim sisteminin uygulama mağazasında indirmeye sunuyor ve akıllı telefon kullanıcıları da bu uygulamaları indirip kullanıyor.

Mobil uygulamalar konusunda yapılan bir araştırma, önemli bir sonucu ortaya çıkardı. Yapılan araştırmanın sonucuna göre mobil uygulama indirip kullanan kişilerin büyük bölümü indirdiği uygulamaların önemli bir bölümünü 1 kere denedikten sonra cihazından silip kaldırıyor.

Bu araştırmanın sonucu bize gösteriyor ki, mobil uygulama marketlerin de bulunan pek çok uygulama gereksiz ve işe yaramaz. Bu konuda en sağlıklı işletim sisteminin Windows Phone olduğu da belirtiliyor. Zira araştırmacılar Windows Phone’un uygulama mağazasının diğer mobil işletim sistemlerine göre daha az olduğunu fakat Windows Phone marketten edinilen uygulamaların kullanıcılara daha yararlı ve ihtiyaç duyulan uygulama olduğu belirtildi.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi