18-06-2015 18:34

SwiftKey'de Güvenlik Açığı Var

SwiftKey'de Güvenlik Açığı Var

Samsung’un telefonlarında tercih ettiği SwiftKey klavyede önemli bir güvenlik açığı ortaya çıktı.

besiktaslicocuk

Fiziksel klavyeden sanal klavyeye geçilmesi ile birlikte telefonlarda klavye konusunda önemli bir devrim yaşanmıştı. Bu yaşanan geçiş sonrası Samsung, Galaxy serisi akıllı telefonları için SwiftKey adını verdiği bir sanal klavye uygulaması geliştirmişti. Şuan yaklaşık 600 milyon Galaxy serisi akıllı telefonun kullandığı SwiftKey sanal klavye uygulamasında ciddi bir güvenlik açığı olduğu ortaya çıktı.

Samsung Galaxy serisi akıllı telefonlara varsayılan olarak gelen SwiftKey uygulaması, NowSecure adlı kuruluşun hazırladığı ve yayınladığı güvenlik raporuna göre önemli bir güvenlik açığı barındırıyor.

SwiftKey uygulamasını güncel ve doğru bir şekilde uygulama mağazasından indirin Android veya İOS kullanıcıları şuanlık bu güvenlik zafiyetinin kurbanı değiller. Fakat SwiftKey uygulamasını güncellemeyen kullanıcılar önemli bir güvenlik tehlikesinin içerisinde NowSecure adlı kuruluşun açıklamasına göre bu açıktan Samsung’un haberi var, fakat halen doğru ve temiz bir güvenlik güncellemesi yayınlanmadı.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi