18-06-2015 15:10

Stephen Elop Microsoft'tan Ayrılıyor

Stephen Elop Microsoft'tan Ayrılıyor
İlginizi Çekebilir

Nokia’nın eski CEO’su ve şuanda Microsoft’ta görev alan Stephen Elop görevinden ayrılıyor.

besiktaslicocuk

Microsoft’un mobil departmanında önemli gelişmeler yaşanıyor. Hatırlanacağı üzere Nokia’nın mobil kısmının tamamen Microsoft’a satılmasında Nokia’nın o zaman ki CEO’su Stephen Elop’un büyük katkısı olmuştu. Nokia’nın mobil tarafının Microsoft’a devredilmesinin ardından Microsoft mobil kısmında önemli görevler üstlenen Stephen Elop, Microsoft’ta ki görevinden ayrılma kararı aldı.

Bu kararın nedenini Stephen Elop tam olarak açıklamasa da Teknoloji kulislerinde Stephen Elop’un şuanki görevinde arkaya itildiği ve söz sahibi olmadığı düşüncesiyle ayrıldığı konuşuluyor.

Ayrıca Stephen Elop’un yanı sıra Microsoft mobil departmanında birkaç üst yetkilinin daha görevden ayrılacağı konuşuluyor. Microsoft’un mobil departmanında yapılanmaya gideceği için Stephen Elop ve birkaç üst yetkilinin görevden ayrılacağı da söylentiler arasında.

Stephen Elop’un Windows Phone için Microsoft’a büyük beklentiler sunması ve şuanda bu beklentilerin çok uzağında oluşu Microsoft’un Stephen Elop’a tavır almasına neden oldu gibi gözüküyor.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi