16-06-2015 14:51

Emojiler Artık Şifre Olarak Kullanılacak

Emojiler Artık Şifre Olarak Kullanılacak

Emojilerin şifre olarak kullanılması gündemde, işte ilginç fikir hakkında detaylar.

besiktaslicocuk

İnternet ortamında ve anlık mesajlaşmalarda çok sık bir biçimde sevilerek kullanılan ve tercih edilen emoji yani gülücük ifadeleri, artık başka bir konuda da yardımcı olacak.

İnternet güvenliği konusunda her gün yeni önlemler sunan firmalar, şimdi de dünya genelinde popülerliği çok yüksek olan gülücük ifadelerini parolalarda kullanılabilmesine olanak sağlamaya hazırlanıyor.

Birleşik Krallık’ta ortaya atılan bu öneri, kısa süre içerisinde dünyada ses getirdi. Fikiri ortaya atan kişiler, emojilerin güçlü bir şifreleme potansiyeline sahip olduğunu ve parola, pin gibi alanlarda kullanıcılara önemli fayda sağlayacağını belirtti.

Ayrıca bu önerinin dikkate alınması gerektiğini vurgulayan fikir başkanları, bu sayede kullanıcıların parola ve pinlerini unutma olasılığının da azalacağını söyledi. Intelligent Environments adlı bir şirket, bu konuyla ilgili bir yazılım geliştirerek kullanıcıların emojileri şifre olarak kullanmalarına olanak sağladı. Bakalım bu fikir diğer teknoloji firmaları tarafından da beğenilip hayata geçirilecek mi? Veyahut kullanıcılar tarafından sevilip popüler olacak mı? Bunu zamanla göreceğiz.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi