15-06-2015 18:53

HTC'den Asus İddialarına Yalanlama

HTC'den Asus İddialarına Yalanlama

HTC, Asus ile ilgili medyada dolaşan iddialara ilişkin önemli bir açıklama yaptı.

besiktaslicocuk

HTC son dönemlerde finansal sıkıntılarla uğraşırken diğer yandan da tekrar eski başarılarını yakalamak amacıyla yeni cihaz ve ürünleri üzerinde çalışmaya devam ediyor. Birkaç gündür Teknoloji medyasında Asus’un mobil pazarda daha güçlü seviyeye gelmek için HTC’yi satın alıp bünyesine katacağı iddia edilmişti. İddia her geçen gün daha fazla yayılırken bu iddianın ortaya atılması ile beraber HTC’nin borsadaki hisselerinde de önemli seviyede bir düşüş yaşanmıştı.

Tüm bu gelişmelerin ardından HTC, bugün yaptığı açıklamada medyada dolaşan “Asus, HTC’yi satın alacak” iddialarına yanıt verdi. Şirket, resmi olarak yaptığı açıklamada Asus şirketi ile ilgili satın alma konusunda hiçbir görüşme ve gelişme yaşanmadığı, HTC’nin yönetim olarak tüm çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi. Bu açıklamadan sonra şirketin hisselerinde iyi yönlü hareket gözlemlendi.

Bakalım konuyla ilgili HTC’nin önümüzdeki günlerde başka bir adımı olacak mı? Veya Asus cephesi bu konuda ataklarını sıklaştıracak mı? Bunu hep birlikte göreceğiz.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi