15-06-2015 15:31

Google Android One'dan İstediğini Alamadı

Google Android One'dan İstediğini Alamadı

Geçtiğimiz yıl Google I/O 2014 etkinliğinde tanıtılan Android One’dan Google, istediğini alamadı.

besiktaslicocuk

Orta ve üst segment telefonlara olduğu kadar, alt segment yani uygun fiyatlı telefonlara da güncelleme ve yazılım konusunda tam destek vermek isteyen Google, bu doğrultuda geçtiğimiz yıl Google I/O 2014 etkinliğinde Android One ekosistemi tanıtılmıştı.

Giriş seviye ve uygun fiyatlı Android cihazlarının toplandığı ve güncelleme desteği verildiği Android One, gelişmekte olan pazarlarda görünmüştü. Hindistan’da ilk olarak görülen Android One telefonları, kısa bir süre önce General Mobile 4G ile Türkiye pazarına giriş yapmıştı. Genel olarak uygun fiyatı ve yazılım desteğiyle beğenilen Android One, görünüşe göre Google’ın istediği seviyeye gelmeyi başaramadı.

Türkiye pazarında General Mobile 4G ile şuanlık iyi giden Android One, diğer ülkelerde çok geri planda kalmış gözüküyor. Hindistan ve benzeri pazarlarda beklediği ilgiyi ve alakayı göremeyen Android One için proje yetkilisi önemli bir açıklama yaptı. Proje yetkilisi Caesar Sengupta, yaptığı açıklamada her ne olursa olsun Android One ekosistemine desteklerini çekmeyeceklerini vurguladı.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi