02/04/2012 11:18

Windows 8, Windows Vista gibi bir facia olur mu?

Windows 8, Windows Vista gibi bir facia olur mu?

Yücel KAHRAMAN

Windows 8'in  Ekim ayında çıkması bekleniyor, ancak windows 8'in windows vista faciasına dönüşmemesi için, aşağıda belirttiğimiz 5 şeyin uygulanması gerektiği kanaatindeyiz.

 1. Bilgisayar açıldığı zaman ilk masaüstü açılmalı

Metro arayüzü tabletler pc'ler için büyük bir yenilik ama laptop'larda işi zorlaştırıyor. Metro, Masaüstü bilgisayarlarda bir seçenek olarak kullanılabilir ama bizim düşüncemiz varsayılan olarak masaüstünün açılması gerekir. Hiç olmazsa bu seçenek kullanıcıya bırakılabilir.

 

 


2. Döşemelerin gruplandırılması gerekir

Microsoft, döşemeleri klasörler içerisinde gruplandırmaya izin vermeli. Microsoft Office 2010 yazılımını yüklediğinizde ve Yönetim Araçları'nı başlangıç menüsüne eklediğinizde, çok fazla döşeme ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Çok fazla yazılım yüklemeseniz de Metro sayfaları alıp başını gidiyor.

 

 

3. Döşemeler kısıtlandırılmalı


Windows 8 ilk yüklendiğinde çok fazla döşeme ile karşı karşıyasınız. Bu döşemeler bir sayfayı geçmemeli ve bu seçeneğin kullanıcıya bırakılması gerekir.

 4. WOA'lar domain'e katılabilsin

ARM (WOA) tablet pc'ler, ağ domainlerine katılamayacaksa eğer  IT tarafından yönetilemeyecektir. Bu da Windows 8'in en önemli avantajlarından birinin yitirilmesi anlamına gelir.

 


5. Başlat düğmesi geri getirilmelidir

Masaüstü Bilgisayar ve laptop kullanıcılarının zamanının çoğunu Windows 7'ye benzeyen masaüstü modunda geçireceklerini düşünürsek, Başlat düğmesi ve menüsü olduğu yerde bırakılsa bir zararı olmayacaktır...


Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili Etiketler

» windows » vista » facia » microsoft » metro


Kullanıcı Girişi