02-03-2013 21:08

Crysis 3 gözdağı verdi...

Crysis 3 gözdağı verdi...

Oyun dünyası yeni Teknolojilerle kızışıyor ama yinede Crysis 3'ü kaldırabilicek konsol henüz yok gibi...

Kerim Kahraman

Son günlerin oyun dünyasının yeni oyuncakları PlayStation 4 ve yeni Xbox için büyük bir merak söz konusu. Fakat konu Crysis 3 olunca, bu  yeni iki teknoloji harikası konsolların dahi kaldıramıyıcağı belli oldu...Teknoloji harikası ürün dediğimiz konsolların uzun süredir yeterli olmadığı ve bir an evvel yeni teknolojik konsolların üretilmesi gerektiğini söyleyen Crytek CEO'su Cevat Yerli, şirket olarak konsolların fazlasıyla geride kaldığını  konusu üzerinde uzun zamandır düşünüyoruz. Son günlerde bir oyun sitesine yaptığı açıklamada ise şöyle konuştu; "Ne  taraftan bakarsanız bakın, 2000 - 3000 dolarlık bir Bilgisayar ile 500 dolarlık bir konsolun performansları kıyaslanacak düzeyde olmaz."

 


Cevat Yerliye göre, Crysis 3 ile günümüzün Bilgisayar teknolojileri, en üst seviyede kullanılabilmekte. Bundanda  önemlisi şirket, Cyrsis 2'de yaptığı gibi konsollardan daha çok Bilgisayar'a yönelecekler. Yerli, "Konsolların istediğimiz düzeye gelme şansları neredeyse yok. Olsa olsa yüzde beş, belki de on...  Diğer yandan aradan geçen iki yıla bakarsak Bilgisayar parçaları inanılmaz derecede gelişti. Bunun yanında DirectX 11'in her milimetresini de kullanabilir düzeye  geldik. Bu yüzden biz de tüm sınırlarımızı zorlamayı hedefledik." şeklindeki konuşmasına şu sözleri de ekledi; "Crysis 2 ile Bilgisayar tutkunlarının oyunu rahat oynamaları için bilgisayar ihtiyaçlarını olabildiğince kısmıştık. Fakat bize gelen bilgilerin büyük çoğunluğuda oyuncuların Cyrsis 2'yi 200 Fps ile oynamaktan rahatsız oldukları, daha iyi grafiklerle 30 Fps'de oynamayı istediklerini anladık. Biz de Crysis 3 için inanılmaz grafikler ile karşılarına çıkıcağız."

 


Cyrsis 3 DLC'leri fikri üzerinde de halen düşündüklerini söyleyen CEO Yerli, oyunun çıkmasından sonraki günlerde oluşacak gelişmeleri takip ederek nihai karara varacaklarına da söyledi.


Crysis ile ilgili diğer haberler için tıklayın.

 
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi