04-06-2015 11:26

Google Im2Calories ile Kalori Hesaplayın

Google Im2Calories ile Kalori Hesaplayın

Google, yayınlamaya hazırladığı uygulaması sayesinde yemeklerin kaç kalori olduğunu hesaplayabilecek

besiktaslicocuk

Son dönemlerde insan sağlığı için uygulamalar geliştirerek sunan Google, bu yönde çalışmalarına istikrarlı bir şekilde devam ediyor. Daha önce Google Fit uygulamasını çıkartan ve bu uygulama ile insanların vücut değerlerini ölçebilen Google, şimdi de kalori hesaplama uygulaması üzerinde çalışıyor.

Dünyada obezitenin hızla yayıldığı ve çağın hastalığı haline geldiği konusu tartışılmaz bir gerçek olarak karşımızda duruyor. Google’da obezite ile mücadelede katkı sağlamak ve bu nücadelede rol oynamak için Google Im2Calories adlı kalori ölçme uygulamasını kullanıcılara sunacak.

Google Im2Calories uygulaması sayesinde önünüzde olan kalorisini merak ettiğiniz yiyeceğin uygulama ile fotoğrafını çekiyorsunuz ve daha sonra uygulama size o yiyeceğin tahmini olarak kaç kalori olduğunu söylüyor. Önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan uygulamanın son testleri yapıldığı belirtildi.

Ayrıca Google’ın halihazırda yayında olan sağlık uygulaması Google Fit ile Google Im2Calories, entegre olarak çalışabilirler.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi