29-04-2015 08:26

Flash Player

Flash Player

İnternetin vazgeçilmez eklentilerinden olan flash player hakkında bilgi ve kurulum

Pinyata

Flash Player

Son zamanlarda internet kullanımının yoğun bir şekilde artması ve akıllı telefonlar ile hayatımızın bir parçası olmasından dolayı artık her alanda internet karşımıza çıkmaktadır. Mysubh.com ekibi olarak internetin demir başları arasında olan Flash Player ekletisi hakkında bilgi vermek istedik. Aslında Flash Player herkesin bildiği bir eklenti yada program olabilir fakat tam olarak mantığını anlatmak istedik.

Adobe Flash Player Nedir ?

İnternette web sitelerine girdiğinizde gerek hareketli reklam bannerlar olsun gerekse hepimizin izlediği videolar olsun bunların çoğunu oynatmak için Adobe Flash player ihtiyacı olduğumuzu bilmemiz gerekmektedir. Flash Player hakkında güncel bilgileri ve güncel sürümleri www.flashplayer.gen.tr adresinden yükleyebilirsiniz. 

Adobe flash player güncel sürümünü sürekli olarak kontrol etmeniz gerekmektedir. Program yüklü olduğu bilgisayarlarda ara ara güncelleme olacağı zaman uyarı vermektedir. Fakat bazı güvenlik programları otomatik güncellemeye izin vermediği için güncel sürümleri sizinde kontrol etmeniz gerekmektedir. Çünkü Flash Player üzerinde oluşan açıklar Hackerların en çok tercih ettiği yöntemler arasında olmaktadır. Bu saldırılardan zarar görmemek için güncel sürümleri sürekli olarak kontrol etmenizde fayda olacaktır.

Flash Player gelecek yıllarda önemi ne olur bilinmez ama şuan günümüzde bir çok web sitesinde adobe flash player ihtiyacı olduğunu belirtmek isteriz. Flash Player pazardaki üstünlüğünü kırmak isteyen bazı teknoloji devleri özellikle akıllı telefonlarda bu yazılımı yüklenmesine izin vermemektedir. Piyasada bir çok adobe flash player alternatifi olan yazılımlar mevcuttur. Fakat bunların ne derece güvenliği olduğuda tartışma konusudur.

Adobe Flash Player  hakkında;

Bilgi ve Güncel Sürümler için http://www.flashplayer.gen.tr adresinden yükleyebilirsiniz.

 

 

Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi