26-02-2013 18:11

Windows 7 için IE10 final çıktı!

Windows 7 için IE10 final çıktı!

Kerim Kahraman

Windows 8 ile birlikte sunulan Internet Explorer 10, şimdi Windows 7'ye de geldi. Windows 7 için çıkarılan IE10'un final sürümü, şu andan itibaren isteğe bağlı güncelleme olarak yada direkt sisteme indirilip kurulabiliyor.

 


Windows 7 için tasarlanan Internet Explorer 10, Windows 8'dekinin bir benzeri. Yani tarayıcı, Pointer Events dokunmatik API'sı ve Direct2D, DirectWrite donanım hızlandırması gibi işlemlere de sahip. Çok tartışılan "beni izleme" seçeneği de Internet Explorer 10'da varsayılan olarak karşımıza çıkıor.

 



Windows 7 ve Windows 8'deki IE10'lar arasındaki en belirgin fark, Windows 8'deki tarayıcının Adobe Flash'a gömülü olarak gelmiş olması. Windows 7'deki IE10 ise IE9 gibi bir ActiveX eklentisi sayesinde Flash içeriklerini oynatıyor olması. Dolayısıyla Flash güncellemeleri, Windows 7'de Adobe'un güncelleyicisi ile yüklenmeye devam edecek.

 



Microsoft, Windows 7 için sunduğu IE10 güncellemesini sonraki aylarda "önemli" olarak sınıflandırarak, onu olabildiğince çok kullanıcıya otomatik olarak indirtmeye  çalışacak. Bu arada Windows 7'de IE10'un beta sürümünü kullananlar, final sürümünü "önemli" güncelleme olarak yükleyecekler - yani tarayıcı sessiz ve otomatik olarak son sürüme geçecek.


 

 

 


Internet Explorer 10'u PC'nizde kullanabilmek için en az şunlara sahip olmanız gerekmekte:



- Windows 7, Windows 8 veya Windows RT'li bir PC.



- 1GHz veya daha hızlı, PAE, NX ve SSE2 destekli işlemci.



- 1GB RAM (32-bit) veya 2GB RAM (64-bit).



- Sabit disk alanı: 16GB (32-bit) veya 20GB (64-bit).



- Grafik kartı: DirectX 9 destekli, WDDM sürücülü bir kart.



- İnternet erişimi.



İndirin: Internet Explorer 10



Sisteminizin otomatik güncelemeler yoluyla Internet Explorer 10'a güncellenmesini istemiyorsanız, ihtiyacınız olan "engelleme aracını" bu adresten indirebilirsiniz.






Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi