25-02-2013 04:41

Ucuz akaryakıt akıllı cep'te...

Ucuz akaryakıt akıllı cep'te...

EPDK Türkiye genelinde en ucuz akaryakıta ulaşılabilmesi için akıllı telefonlar üzerinden kullanılacak bir program geliştirdi...

Kerim Kahraman

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), araç sahiplerinin akıllı cep telefonları sayesinde en ucuz akaryakıta ulaşalabilmesini sağlayacak bir program geliştirdi.

Program sayesinde, Türkiye genelinde 12 bin 870 adet lisanslı akaryakıt istasyonunun yeri ve istasyonlarda değişen anlık akaryakıt fiyatları, akıllı telefonlarda anında takip edilebilicek.

Deneme ve geliştirme aşaması biten programın, Türkiye genelindeki tüm istasyonları kapsaması ve fiyatların güncel tutulması bu alanda dünyada bir ilk olacak. Uygulamanın ios sürümünün Nisan ayında uygulama mağazasında yerini alması bekleniyor. Ardından, android işletim sistemi için hazırlanan sürümü de sanal mağazalarda boy gösterecek.

 

 


NASIL KULLANILACAK?


Program 'Harita', 'İstasyonlar' ve 'Ayarlar', olmak üzere üç kategoriden oluşuyor. 'Ayarlar' bölümünden istenilen 'Akaryakıt Türü' ve 'Dağıtıcı' seçimi ayarlanıcak.

Ayarlar sekmesi ile; karayolu araçlarında kullanılabilen tüm benzin ve motorin türleri (5 farklı fiyat kategorisinde ürün bulunuyor) ve faaliyette bulunan tüm istasyonlar ayarlanabilicek. Bu sayede kullanıcı isterse istasyonunu ve alacağı akaryakıtı belirleyerek uygulamayı kendine özel hale getirebilecek.

Ayarların yapılmasından sonra uygulama ayarlanan konumu algılayarak belirli bir alan içerisindeki tüm akaryakıt istasyonlarını dağıtıcı logoları ile beraber harita üzerinden kullanıcıya ileticek. bölgedeki en uygun fiyatı sunan istasyonu diğerlerinden farklı renkte gösterilecek. Bu sayede, şehir içi veya şehirler arası yollardaki tüm istasyonların taranmasına imkan sağlanmış olucak.

Program sayesinde harita üzerindeki 'en ucuz fiyatlı istasyon' dahil olmak üzere tüm akaryakıt istasyonlarının dağıtıcı, adres ve ürün bazında güncel fiyat bilgisine ulaşılmış olucaksınız. İstenilmesi halinde seçilen istasyona ilişkin yol tarifi internet üzerinden sağlanıcak. Aynı zamanda, uygulama üzerinden istasyonların kullanıcılar tarafından oylanması da sağlanıcak.

İsteğe bağlı olarak harita dışında,  ayrı bir sekmeden de tüm istasyonların listelenmesi ve seçilmesi mümkün kılınıcak.
Yazıya yapılan yorumlar

Bu yorum " Ziyaretçi " tarafından " 29.05.2013 22:06 " tarihinde yazılmış...
Hi expensive, me plus my mother are as well look at funny videos except after I done my research Robe de mariée

Sen de yorum yap... (1)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi