24-02-2013 22:03

Apple heranımızı gözetleyecek!

Apple heranımızı gözetleyecek!

Apple, yeni almış olduğu bu patent sayesinde her şeyi gözetleme peşinde...

Yücel KAHRAMAN

Çok sık kaybolan ve bulunamayan eşyalar için Apple kökten bir çözüm bulmuş gibi. Apple "kişisel eşyalar ağı" ismini verdiği yepyeni "icadı" sayesinde telefon, cüzdan, anahtar gibi eşyalar bundan böyle Apple'ın sensörler ile takip ettiği ağına dahil olacaklar ve adım adım takip edilecekler.

Apple'ın geçen günlerde patentini aldığı projesi, elbette yalnızca kayıp eşyalar için hizmet vermeyecek. Patentkolik şirketin bu tip konularda daha ilginç fikirleri de mevcut, ilgili patentin açıklama kısmında yazanlar, bu konu hakkında daha detaylı bilgi vermekte: "Patent; sağlık, spor, form, egzersiz, sevkiyat ve endüstriyel üretim alanlarını kapsayacak. Hareket ile çevreye bağlı olan koşulları anında algılayarak, bu eylemleri rapor olarak gönderecek."

Konuyu açarsak ilgili patent, "hareketleri izleyen cihazlar ile" (MMD) desteklenecek, aynı zaman'da bu cihazlar insanlar da dahil olmak üzere, neredeyse her madde veya platforma uyarlanabilecek. Örnek verecek olursak Apple'ın MMD sensörleri, kargoya vermişolduğunuz eşyaları takip ederek, kuryenin eşyalarınıza nasıl davrandığına kadar size izleme kolaylığı sunacak.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi