24-02-2013 15:26

Önemli SEO (Search Engine Optimization) ipuçları!..

Önemli SEO (Search Engine Optimization) ipuçları!..

Yücel KAHRAMAN

SEO (Search Engine Optimization) konusunda yüzlerce, hatta binlerce makale yazıldı, çizildi, Seo konusunda ben'de bilgilerimi sizlerle paylaşmak istedim...
Sizlere bildiklerimi ve uygulayıp sonuç aldığım yöntemleri anlatmak istiyorum, hatalarımız olursa lütfen mazur görün...
1. Web sitenizde kullandığınız Keywords ve Description meta tagları; Keywords yani etiket tagı bu alana virgül ile ayırarak en fazla 20 adet etiket yazınız, Description kısmına ise sitenizin amacını yazın ancak bu alan da 160 karakteri geçmesin.
2. Sitenizin temasında gereksiz kodlar kullanmamaya özen gösterin, yani tasarımınızı fazla şişirmeyin, siteyi çok fazla kasacak şekilde resimler yüklemeyin, tasarımınızda kullandığınız renklere dikkat edin, uyumlu renkler kullanmaya çalışın.
3. Mümkün olduğunca sitenizde paylaştığınız yazılar özgün olsun, yani sağdan soldan alıntı yaparak siteyi yazıyla doldurmanın, bunun hiçbir anlamı yok, alıntı yaparak siteyi yazıyla dolduracağınıza günde sadece 1 tane özgün yazı paylaşın ve sabırlı olun, zamanla ziyaretçilerinizin arttığını göreceksiniz, ancak düzenli olarak hergün en az 1 yazı paylaşın, aksatırsanız değeriniz düşer.
4. Paylaştığınız bu özgün yazılarda mutlaka yazınızla alakalı ve google'a göre değeri yüksek olan sitelere link veriniz mesela bi kelimeyi alın ve google da arama yapın ilk sıralarda çıkan alakalı sitelere link verin, dışarıya link vermek sizi zarara uğratmaz aksine google bunu sever ve size verdiği önemi arttırır, tabi kendi sitenizde ki diğer yazılara da bağlantı verebilrsiniz, ancak her yazıda vereceğiniz link/bağlantı sayısı 5'i geçmesin.
5. Etiketleme sistemi kullanın; paylaştığınız yazı ile alakalı etiketler kullanın, bu etiketleri arama sayfanız ile bağlantılı olacak şekilde ayarlayabilirsiniz.
6. Sizinle aynı içeriğe sahip olan sitelerle link alışverişi yapın yani siz o siteye bağlantı verin o da size bağlantı versin, pagerank değeri yüksek olan bir site de linkinizin bulunması, sizin çok yararınıza olacaktır.
7. Yazdığınız yazıda kullandığınız yazı başlığı çok ödemlidir, en çok aranan kelimeleri kullanmak çok avantaj sağlar ancak başka sitelerin kullandığı bir başlığı kullanmak'da zararınıza olur.
8. Sitenizde paylaştığınız yazıda, yazıyı okuyan kullanıcıların rahat görüp ulaşabilecekleri yerlere, sosyal paylaşım düğmeleri koyun, bu sayede yazıyı okuyan biri, yazıyı beğendiği taktirde o yazıyı paylaşacaktır ve bu da başkalarının sitenize gelmesi demektir.
9. Yazılarınızın hemen altına o yazı ile alakalı başka yazıları (Benzer Yazılar) gibi bir özellik ekleyin bu sayede o yazıyı okuyan biri diğer yazıları görünce, ilgisini çeken bir yazı o kişiyi sitede daha fazla tutacaktır.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi