24-02-2013 01:00

İstemiyorsanız tercih etmessiniz...

İstemiyorsanız tercih etmessiniz...

İnternet devinin Avukatı baskılara dayanamamış olacak ki sonunda bunuda söyledi...

Kerim Kahraman

Google avukatlarından Michael Jones, Avustralya'da verdiği röportajda, son derece garip açıklamalarda bulundu. "Bizler iş adamıyız ve aynı zamanda iyi insanlarız" diyen Jones, internet kullanıcılarının Google'a güvenmesi gerekiyor çünkü Google'nin devletlerden daha güvenilir olduğunu söylüyor: "Bence aslında herkes içten içe kendi uşağına sahip olmak istiyor: aynen kraliyet mensuplarının yaptığı gibi. Biz işte tam burda devreye giriyoruz . Kullanıcılar hakkında ne kadar çok şey öğrenebilirsek o kadar yardım edebiliriz. Hangi restoranları sevdiğinizi, kaç numara ayakkabı giydiğinizi öğrenirsek  daha fazla şey önerebiliriz diye konuştu."

 

 

 Jones yaptığı konuşmada şirket olarak güvenlik güçlerine yardım ettiğimiz doğru ama bunu sadece mahkeme kararıyla yaptıklarını söylüyor: "Örneğin diyelim ki bir insan nasıl boğulur, Google'den onu araştırdınız. Ve boğularak öldürülmüş bir insanla ilgili bir duruşmada sizin adınız geçti. Polis bizden, sizin insan boğma teknikleriyle ilgili arama yapıp yapmadığınızı sorabilir." Jones, mahkeme kararı varsa bu  durumunda hükümetlerden gelen taleplere uyacaklarını da söyledi.

 

 Jones'un gizliliğine önem veren ve sürekli olarak Google tarafından takip edilmek istemeyen kullanıcılara da söyleyecek bir çift sözü var: "Google'yi kullanan herkes bunu gönüllü yapıyor. Bir şey aramak için bizi mi tercih ettiniz? Etmeyin, gidip başka bir yeri kullanabilirdiniz. Size ihanet edeceğimizi düşünseniz bizi seçmezdiniz."
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi