06-02-2015 09:14

Kablosuz Bağlantı Güçlendirme

Kablosuz Bağlantı Güçlendirme

Kablosuz bağlantılar artık her evde olmaya başladığı dönemlerde onlara biraz destek vermek lazım

Pinyata

Kablosuz Bağlantı Sinyallerini Güçlendirme

Son yıllarda akıllı telefonların kullanımı artması ile beraber artık her evde kablosuz modemler yerini almaya başladı. Özellikle son 1 yılda kablosuz model kullanımı TTNET verilerine göre %65 oranında arttığı açıklandı. Fakat kablosuz modem kullanan bazı mysubh.com ziyaretcilerimizden gelen sorular üzerine Kablosuz Bağlantı Sinyallerini Güçlendirme hakkında biraz bilgi vermek istiyoruz

İlk olarak bu konu hakkında geçtiğimiz günlerde bir yazı yayımlamıştık. Onu okuyarak başlayabilirsiniz.

http://mysubh.com/makale/3501/interneti-hizlandirma.html

Önceki yazımızda işin teknik kısımlarını bahsettmiştik ve herhangi ara parça kullanmadan bağlantımızın kalitesini arttırmayı anlatmıştık.

Bu yazımızda son günlerde kullanılması moda olan Powerline Cihazları hakkında bilgi verece.

Powerline Cihazı Nedir

Çok basit bir şekilde anlatmak gerekirse 2 adaptör ile oluşan sistem tamamen elektrik şebekisini kullanmaktadır. Adaptörlerden bir tanesi alıcı bir taneside verici görevindedir. Verici adaptörü normal prize takıp kablosuz modeminizden yada Switch kullanıyorsanız ondan bir LAN kablosunu bu adaptöre takıyoruz. Diğer Adaptörü ise hangi odada kablosuz bağlantı kullanmak istiyorsanız o adanın prizine ikinci adaptörü takıyorsunuz. Bu şekilde elektrik hatlarını kullarak zayıf akım sinyali taşıyan internet bağlantınızı kablosuz bir şekilde taşımam yapmış oluyorsunuz.

Normal ev ve küçük ofis kullanıcıları için Powerline cihazlar çok iyi performans vermektedir. 100Mbps üzerinde bağlantı taşıması yapmaktadır.

Powerline cihazlar şuan Türkiye'de 50-100 Dolar arasında satılmaktadır. 

Yazan: Burcu PAK | Mysubh.com editörü | [email protected]
Kaynak: Mysubh.com 
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi