23-02-2013 14:00

Galaxy S3 ile Galaxy Note'da kopyala-yapıştır sorunu!..

Galaxy S3 ile Galaxy Note'da kopyala-yapıştır sorunu!..

Samsung Galaxy S3 ya da diğer bir Galaxy cep telefonu veya tabletine sahipseniz, bu problem sizinde canınızı sıkabilir!

Yücel KAHRAMAN

Samsung'un Galaxy S3 ve Galaxy Note 2 gibi cihazlarında meydana gelen, telefonun önemli bir özelliğinin devre dışı kalmasına sebep olan basit bir sorun, kullanıcıları çileden çıkarmakta.
Samsung'un henüz onarmadığı bu problem, Android 4.1.2'de olmasa da bu sürüm, henüz Samsung'un tüm cep modellerinde kullanılamıyor.Samsung'un forum konusuna göre bazen birşeyi kopyalayıp yapıştırmak, cebin kopyala yapıştır özelliğini kullanılmaz hale getiriyor. Bu problem ile karşılaşan kullanıcılar, cebi root'lamamışlarsa onu fabrika ayarlarına döndürmeden sorundan kurtulamıyorlar. Telefonlarını rootlayan kullanıcılar da /data/clipboard klasörünün içeriğini silerek sorunu çözebiliyorlar.
Ekim 2012'de bir açıklamada hatanın rastgele oluştuğu ve kopyala-yapıştır özelliğinin kullanılmasından sonra şu hatanın göründüğü söyleniyor:java.lang.NullPointerException at android.content.ClipboardManager.setPrimaryClip(ClipboardManager.java:146)kullanıcılardan bir kısmıda hatanın rastgele değil, sistemik olduğunu açıklıyorlar. TouchWiz'de olduğu düşünülen hatanın etkilediği cihazlar arasında Galaxy S3, Galaxy Note tablet bilgisayarlar ve daha fazlası var.
Samsung forumlarından sorumlu olan Konrad Krakowiak, ilgili hata Samsung'a bildirildiğini söylüyor.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi