22-02-2013 19:20

Yahoo'nun yeni tasarımı!..

Yahoo'nun yeni tasarımı!..

İnternetin devlerinden olan Yahoo'da tasarımını değiştirdi. İşte o yeni tasarım!

Yücel KAHRAMAN

Giriş sayfasını sil başyan tasarlayan Yahoo, daha kullanışlı ve "mobil dostu" bir yaklaşım benimsemiş durumda. Yenilenen sayfanın yeni tasarımında, mobil kullanıcıların haberleri okurken daha rahat etmesi için oldukça önem gösterilmiş.

Bundan böyle sayfayı ziyaret eden kullanıcılar sayfalara tıklamak yerine, eğlence, spor veya finans gibi seçeneklerin arasından istedikleri belirli bir kategorideki tüm haberleri akış halinde listeleyebilecekler. Sitede bulunan bir diğer yenilik'de geliştirilmiş olan Facebook bağlantısı. Kullanıcılar bundan böyle isterlerse Facebook arkadaşlarının tavsiye ettiği haberleri ve doğum günü gibi bildirimleri Yahoo sayfasında rahat bir şekilde görebilecekler.

Eskiden, neredeyse internetin aleminin rakipsiz tek arama motoru olan Yahoo, güncel gelişmelere uygun değişiklikler yaparak bu büyük mücadeleden çekilmediğini herkese gösteriyor.


Tasarım'da ki bu değişiklik ne kadar başarılı olur bilinmez ancak önümüzdeki günlerde bu konuda daha çok girişime tanık olacağımız kesin.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi