22-02-2013 00:40

Burda herkes çok özel...

Burda herkes çok özel...

Bir sistemin yanlış mesaj atmasımı hata yoksa insanların bunu dünyaya duyurma ihtiyacı duymasımı?

Kerim Kahraman

Geçtiğimiz günlerde Alexandra Watson adlı Linkedin kullanıcısı, Linkedin hesabından oldukça heyecanlı bir mesaj aldı. Gelen mesajı Twitter'dan duyuran  Watson, "2012 yılında Linkedin'in en çok ziyaret edilen profilerinden birine sahip olduğunu" soylendi. Ancak bu mesajın haber niteliği taşıyan yönu, aynı mesajı yaklaşık 20 milyon kullanıcıya  daha göndermesi oldu.
 

 

 


Evet, dünyanın en popüler ve en profesyonel sosyal ağı Linkedin, geçtiğimiz günlerde yaklaşık 20.000.000 kullanıcısına, sitedeki elit konumlarından gurur duymaları gerektiği  zira Linkedin'in en popüler profiline sahip olduklarını söyleyen bir e-posta gönderdi. Ama bu, mesajı alanların sitenin en popüler olmasını gerektiricek sayıdan oldukça yüksek. Üstelik Watson dışında 80 bin kişi daha, aldığı bu e-postayı Twitter'da paylaştı. Bu yüzden Twitter, bir anda Linkedin twitleriyle doldu.

 

 

 


 
Söz konusu spam mesajın neden  gönderildigi şu anda  bilinmiyor; Linkedinden de bir açıklama henüz yapılmadı. En kötusu de 20 milyon kişinin bu e-posta'dan sonra kendilerini özel sanmaları mı, yoksa 80 bin kişinin bunu bütün Dünyaya duyurma ihtiyacı duymaları mı? Biz karar veremedik, son kararı size bırakıyoruz...




Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili Etiketler



Kullanıcı Girişi