21-02-2013 21:00

Google'ın ekranlı gözlük teknolojisi Google Glass, böyle çalışacak!..

Google'ın ekranlı gözlük teknolojisi Google Glass, böyle çalışacak!..

Google, ekranlı gözlük teknolojisi olan Google Glass'ı bir video da tanıttı!

Yücel KAHRAMAN

Google'ın geliştirmiş olduğu muhteşem ekranlı gözlük teknolojisi Google Glass, firma tarafından yaklaşık bir yıl kadar önce videoda tanıtılmıştı, ekranlı gözlüğün hangi özelliklere sahip olacağı gösterilmişti. Şimdi'de Google, gözlüğün gerçekten çalışan bir halini, gözlüğün kullanmakta olduğu arayüzü ve daha önceden bilinmeyen özelliklerini gösteren bir video'su yayınladı.

İlgili video da Google Glass'ı çalıştırmak için "OK Glass" kelimelerini telaffuz etmenin yeterli olduğunu görmekteyiz. "Hang out with..." sözcükleriyle de bir videolu sohbet başlatabiliyor, internet'te normal bir arama ya da görsel arama gerçekleştirebiliyor, söylediğiniz cümlelerin farklı dillere çevrilmesini sağlayabilmektesiniz. Çeviri yapmanız durumunda çevrilen metin, size sesli olarak okunuyor.

Bu ekran teknolojisine sahip olan harika gözlükleri 1.500 dolardan sınırlı sayıda ön satışa sunan Google, onu şu an yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'nde ki geliştiricilere sunmakta. Bu gözlükleri deneyen geliştiricilerin, onun hakkında ki görüş ve düşüncelerini Google+ ve Twitter'da #ifihadglass hashtag'i ile paylaşmaları gerekmekte.
Google Glass gözlüklerinin 2014'te tamamen hazır ve satışa sunulması beklenmekte.
Video'yu izlemek için tıklayınız.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi