20-02-2013 22:24

National Geographic TV'de VESTEL Belgeseli...

National Geographic TV'de VESTEL Belgeseli...

Kerim Kahraman

National Geographic TV'de yayınlanan “Mega Fabrikalar” programında bu hafta  VESTEL konuk oluyor. Geçen aylarda Vestel’in Manisa’daki  fabrikasında HD kalitesinde yapılan belgesel filmi, yarın akşam (çarşamba) 21:00 ‘de National Geographic HD TV'de yayılanıcak.


Bildiğiniz üzere Türkiye’nin en büyük firmalarından birisi olan ve 10.000'den fazla kişinin çalıştığı VESTEL AŞ, bazı konularda Avrupa’da bazı konularda ise Dünya’da ilk sıralarda yer almakta. Birçok ürününü diğer firmaların yaptıgı gibi Çin’den alıp satmaktansa Manisa’daki fabrikasında kendi elemanıyla, teknisyeni, teknikeri ve mühendisleri ile üreten Vestel’de iyi bir disiplin var.


Hem zaman hem'de teknoloji ile yarışması gereken firmanın, sürekli kendini teknolojik açıdan güncel tutmak zorunda. Hele ki rakibiniz  Japonlar ve Çinliler olunca işiniz gerçekten çok çok zor. Bunun bilincinde olan Vestel ise  Dünyaca ünlü National Geographic TV'nin dikkatini çekmiş olacak ki Vestel City’nin bir belgeselini çekme kararı almışlar.


Manisa’daki fabrikada uydu cihazı çamaşır makinesi, LCD televizyon Klima, Fırın Tablet PC'ye kadar birçok ürün yelpazesi mevcut ve yetkililer bu ürünleri kendi fabrikalarında yapmaktan oldukça gurur duyuyor.

 

Belgesel, 20 Şubat Çarşamba saat 21:00′de National Geographic Channnel HD’de yayınlanacak.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi