19/02/2013 20:28

Playstation 4'ün büyük sürprizi bu mu?

Playstation 4'ün büyük sürprizi bu mu?

Piyasaya çıkmak için gün sayan PS4'te, bu özelliğin olamasını hiç kimse beklemiyordu!

Yücel KAHRAMAN

Sony'nin yeni konsolu PlayStation 4'ün tanıtım tarihi yaklaştıkça heyecean da bir o kadar artıyor..



20 Şubat 2013 tarihi yaklaştıkça, Sony'nin yapacağını söylediği açıklama hakkında ki haberler de artmaya devam etmekte. Ancak bu kes haber bir söylentiden öte olabilir...




The Wall Street Journal tarafından verilen habere göre, Sony'nin bu yeni konsolu bundan önce görülmemiş, çok farklı bir teknoloji ile karşımıza çıkacak. Dada önce yeni kol tasarımlarında dokunmatik ekran teknolojisinin kullanımı ile büyük bir ilgi çeken Sony, adı geçen bu yeni teknoloji sayesinde internet üzerinden stream yapmarak oyun oynama imkanı sağlayacak. Sony 1 sene önce internet üzerinde dosya paylaşımı, yani stream oyun sunucu sağlayıcısı olan Gakai'yi satın almıştı. Şimdi'de bu yeni teknoloji PlayStation 4 kullanıcıları için internet üzerinden oyun oynamalarını sağlamak için geliştirmiş durumda.





Açıklamada da WSJ olayı şu şekilde ifade etti; "Öğrendiğimiz üzere, Çarşamba günü Sony'nin yepyeni konsolu ve yanında internet üzerinden oyun oynanmasına imkan sağlayacak olan teknolojisi tüm oyun tutkunlarına tanıtılacak. Stream sunucu sistemi, şu anda hazırda bulunan PlayStation 3 oyunlarının yeni konsolda oynanmasına imkan sağlayacak gibi, aynı zamanda optik disketlere yazılı yeni isimlerin de internet üzerinden oynanmasına imkan sağlayacak."




Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili Etiketler



Kullanıcı Girişi