19/02/2013 13:19

Nokia ve Samsung arasında büyük bir savaş başlayabilir!..

Nokia ve Samsung arasında büyük bir savaş başlayabilir!..

Cep telefonu dünyasının 2 büyük oyuncusu olan Nokia ve Samsung arasında bir şeyler oluyor!

Yücel KAHRAMAN

Apple ve Samsung'un arasında uzun süredir kıyasıya bir mücadele olduğunu duymayan kalmamıştır herhalde. Karşılıklı patent savaşına giren Samsung ve Appleve suçlamalarla dolu mücadelenin şirketleri, ancak önceden yaptıkları ve hala devam etmekte olan anlaşmalar gereği birbirlerine parça tedarik etmeye devam ediyordu.


Apple'ın Samsung ile yapmış olduğu tüm parça anlaşmalarını iptal ettiği ve bundan böyle kendi cihazlarında Samsung üretimi hiçbir ürün kullanmamaya karar verdiği bilinmekte.


Apple Insider sitesinin iddialarına göre, cep telefonu piyasasının köklü şirketlerinden biri olan Nokia da, Samsung'dan parça alımına son vermeye karar vermiş durumda; hem de Apple'ın ileri sürdüğü gerekçelere benzer sebeplerle!
Apple Insider, Samsung'un almış olduğu parça siparişlerini belli bir süre sonra iptal ettiğini ve bu parçaların bir şekilde şirket ürünlerinde boy gösterdiğini iddia etmekte. Eğer bu iddialar doğru ise Samsung katlanabilir OLED ekranlı cep telefon fikrini bu yolla Nokia'dan aldı. Nokia veya Samsung'dan bu konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ama kısa bir zaman sonra bu konu ile ilgili bir seri açıklama ve bol bol karşılıklı suçlama duymak kimseye şaşırtıcı gelmeyecektir...
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi