19/02/2013 02:37

Mobil Dünya Kongresi(MWC) 2013'ten beklentiler!..

Mobil Dünya Kongresi(MWC) 2013'ten beklentiler!..

Mobil Dünya Kongresi her yıl olduğu gibi bu yılda dopdolu geçecektir, bundan hiç şüphemiz yok, işte bu yıl Mobil Dünya Kongresi'e katılacak olan teknoloji devlerinden beklentilerimiz...

Yücel KAHRAMAN

 

Her yılın Şubat ayının son günlerinde düzenlenmekte olan Mobil Dünya Kongresi, cep telefonu ve mobil teknolojilerinin nabızlarının en hızlı bir biçimde attığı, yılın en heyecanlı günleri arasında yer alıyor. Haftaya Pazartesi günü, yazi 25 Şubat 2013'te başlayacak ve 28 Şubat 2013'e kadar devam edecek olan Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2013'te Samsung, HTC, LG, Sony, Huawei, Nokia ve daha fazlası, yeni cep telefonu ve tablet bilgisayarlarını ilk defa tanıtacaklar.

Son yıllarda Android'in hüküm sürdüğü Mobil Dünya Kongresi (MWC)'de zaman zaman sıradışı, hatta çok garip cihazlarla tanışma fırsatı buluyoruz.


Geçen yıl Nokia'nın tanıtmış olduğu 41MP kameralı 808 PureView, Samsung'un projeksiyonlu olan S Beam cep telefonları bunlardan sadece birkaçı. Bu yıl yine her zaman olduğu gibi İspanya'nın Barcelona şehrinde yapılacak olan Mobil Dünya Kongresi (MWC), bu sefer daha az gösterişli, ama 2 kat daha büyük bir alanda gerçekleşecek. Bunun anlamı da daha fazla ucuz tablet bilgisayar görmeye hazırlıklı olmamız gerektiği.
Bütün teknoloji dünyasının büyük bir merakla beklediği etkinliği MySubh da yakından takip edecek, tüm gelişmeleri sizinle paylaşacağımızdan emin olabilirsiniz. Şimdi de sizi Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2013'ten beklediklerimizle baş başa bırakalım.
 

Samsung Beklentiler


Samsung, Galaxy S4'ü büyük ihtimalle Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2013'te ortaya çıkartmayacak ama yine de birkaç tane yeni Android işletim sistemli cep telefonu tanıtmasını bekliyoruz. Şirket geçen yılki Mobil Dünya Kongresi (MWC)'de Galaxy S Wi-Fi, bir medya yürütücüsü ve projeksiyonlu cep telefonu Galaxy Beam'ı görücüye çıkarmıştı.Samsung'un Mobil Dünya Kongresi (MWC)'de bir sürpriz yapma olasılığı da yüksek bir olasılık. En son haberler bunu doğrular nitelikte, Güney Kore merkezli firmanın yeni bir 8 inç'lik Galaxy Note tablet üzerinde çalıştığı biliniyor. Haberlere göre tablet, 2GB RAM, 4.600mAh pil gibi bazı özelliklere sahip.

HTC Beklentiler


2011 yılında yeni Desire modelleri, Wildfire S, Salsa, ChaCha gibi bazı modelleri ile bizi şaşırtmayı başaramasada HTC, 2012 yılında One V, One S ve One X olmak üzere 3 farklı model ile tekrar forma girmişti. Sızan haberlere bakılacak olunursa, bu yıl da HTC için iyi bir dönem başlıyor. Haberlerde gördüğümüz 5 inç'lik, 1080p ekranlı HTC M7'nin Mobil Dünya Kongresi (MWC)'de ortaya çıkmasını bekliyoruz.
 

 

Sony Beklentiler

 

Merkez yeri Japonya olan şirket 2013 yılının amiral gemisi modelini CES'de tanıttığı için, Mobil Dünya Kongresi (MWC)'de büyük bir sürpriz yapmasını beklememekteyiz. Yine de Mobil Dünya Kongresi (MWC), katılımcıların 5 inç'lik Xperia Z'yi yakından görmesi için önemli bir fırsat olacak gibi görünüyor.

 

 

 

 

 

LG Beklentiler

 

2012 yılında 4.7 inç ekrana sahip olan Optimus 4X HD ile Mobil Dünya Kongresi (MWC)'nin ilgisini bayağı üzerine çekmeyi başaran LG, bu yıl yenilenmiş bir Optimus G ile karşımıza çıkma olasılığı oldukça yüksek bir ihtimal. Optimus G'nin 4 çekirdekli bir işlemciye sahip olması ve güçlü bir cep telefonu olması dolayısıyla çok daha üstün bir cep telefonu ile karşılaşma olasılığımız düşük bir ihtimal.

 

Nokia Beklentiler


Geçen yıl bizleri Lumia 610, Lumia 900 ve Nokia 808 PureView gibi cep telefonları ile tanıştıran Nokia, haberlere göre bu yıl Lumia 920'nin alüminyum kasalı bir sürümünü tanıtma ihtimali yüksek. Bunun yanında firmanın 41MP kamera teknolojisini Lumia cep telefonu modellerine yerleştirmek üzere çalıştığı bilinmekte. Nokia yeni cep telefonu modellerini genellikle kendi düzenlediği etkinliklerde tanıttığından, bir tahmin yürütmek çok güç.

Huawei Beklentiler


Huawei CEO'su Richard Yu, Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2013'te "2 yeni yenilikçi ürün" tanıtacaklarını geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Bu cep telefonlarının birinin 5 inç'lik, 4 çekirdekli Huawei Ascend P2 olması muhtemel. Ama ihtimaller arasında Mobil Dünya Kongresi (MWC)'yi sallayacak 8 çekirdekli bir Ascend P2 de mevcut.


RIM Beklentiler


Yeni BlackBerry 10 cep telefonları Z10 ve Q10 geçtiğimiz Ocak ayında tanıtan RIM, Mobil Dünya Kongresi (MWC)'de önemli bir sınav verecek. Şirketin yeni cep telefonları ve işletim sistemi kullanıcılar ve medya tarafından test edilecek. RIM'in geçen yılki Mobil Dünya Kongresi (MWC)'dekine kıyasla çok daha etkin olmasını bekliyoruz.
 

 

ZTE Beklentiler


Büyük ekranlı cep telefonlarının fiyatlarının düşmesi, işlemcilerinin güçlenmesiyle Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2013, ZTE için verimli geçecek gibi görünmekte. Firmanın geçen yıl tanıttığı 4.5 inç ekrana sahip olan ZTE PF112'den o zamandan bu yana pek fazla ses çıkmadı, aynısı 4.3 inç'lik 4 çekirdekli ZTE Era için de geçerli.


Firma, CES 2013'de 5 inç ekrana sahip, full-HD, 4 çekirdekli cep telefonu ZTE Grand S'i görücüye çıkarmıştı. Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2013'te ise şirketin Galaxy Note 2'ye ve Huawei Ascend Mate'e rakip olacak bir Grand Memo ile karşımıza çıkması büyük bir olasılık.
Asus Beklentiler


2012 yılının Mobil Dünya Kongresi (MWC)'yi yenilediği Transformer tablet bilgisayararı ile fetheden, Nexus 7 ile önemli bir başarı sağlayan Asus, bu yıl daha da uygun bir fiyat etiketine sahip, yani "99 dolarlık" bir tablet ile karşımıza çıkabilir.
Acer Beklentiler


Geçen yıllarda Liquid Glow model cep telefonları ile öne çıkmayı başaran Acer'ın Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2013'te daha çok tablet bilgisayar serilerine önem vermesini beklemekteyiz.

Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi