11-11-2014 09:02

ABD Posta Servisi Hacklendi. 800.000 Kişi bilgisi çalındı

ABD Posta Servisi Hacklendi. 800.000 Kişi bilgisi çalındı

ABD posta servisi hackerlar tarafından hacklendi ve 800.000 kişinin kişisel bilgileri çalındı.

Pinyata

Hackerların Son Saldırısı ABD Posta Servisi

Teknolojinin gelişmesi ile paralel olarak duyulan hacklenme haberleride her geçen gün artmaya devam ediyor. Son zamanlarda Amerika'da yaşanan büyük saldırı haberlerinden sonra bu haberde büyük yankı uyandıracak gibi görülmektedir.

Hackerler ABD Posta Servisi (USPS) sistemlerine sızarak 800.000 kişinin kişisel bilgilerinin çaldı. USPS tarafından yapılan açıklamadan olayı gerçekliği doğrulandı.

Çalınan bilgiler arasında vatandaşlık numarası, kredi kart bilgileri ve adres bilgileri gibi kişisel bilgiler içermektedir. Şuan için çalınan bilgilerle gerçekleştirilmiş bir dolandırılıcılık olmadığının altını çizdiler.

Hackerlar bu bilgiler ile özellikle telefon üzerinden dolandırıcılık yapma girişiminde bulunabilirler. Bilgileri çalınan kişileri arayarak ellerinde bilgiler doğrultusunda kandırma yöntemi kullanarak kart şifrelerine ulaşmaya çalışacaklarını söyleyen yetkililer bu konuda vatandaşların uyanık olmalarını istedi.

USPS tarafından yapılan açıklamadan saldırının 2 ay önce tespit edildiğini fakat FBI soruşturması yüzünden herhangi bir açıklama yapamadıklarını belirttiler.

FBI Tarafından yapılan incelemelerde saldırının ÇİN merkezli olduğu tespit edilmiş.

Yazan: Burcu PAK | Mysubh.com editörü
Kaynak: BBC World 
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi