15/02/2013 09:49

Apple Güneş Paneli Patentini Aldı...

Apple Güneş Paneli Patentini Aldı...

Kerim Kahraman

Apple'ın durmak  bilmeyen patent savaşları ve başvuruları inanılmaz bir hızla devam ediyor.
şimdide firmanın güneş enerjisini toplayabilen dokunmatik ekran ve panel patenti aldığı açıklandı.


Apple son yıllarda  ismi  patent davalarının içerisinde en çok anılan  şirket olarak göze batıyor. Hem diğer şirketlerle yaptığı (ki şu sıralar bu savaşlar biraz hafiflemiş gibi görünüyor) patent savaşları hem de yeni yaptıgı başvurularla gundemden hiç düşmüyor.

Son çıkan haberlere bakılırsa Apple yeni bir patent daha almayı başardı. "Bütünleşik dokunmatik sensöz ve güneş enerjisi paneli" diye adlandırılan bu yeni patent ne işe yarayacak yada ne için kulanılacağı ise soru işareti.

Şirketin ileride çıkarıcagı yeni iPhone, iPad ve iPod gibi ürünlerini güneş enerjisi sayesinde çalıştırmayı düşündügü bir gerçek ama bu cihazlar da oldukça fazla enerji tuketıyor.

 


Yine de imkansız degil tabiki gün içinde tükenen şarjın daha uzun süre kullanılabilmesini sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir çalışma oldugunu düşünmek çok mantıklı ve güneş enerjisi de oldukça önem arzedebilir böylece
.
Ne yazık ki Apple'ın bu yeni patenti ne amacla kullanıcagını açıklamadan kesin birşey soylemek zor . Neden olmasın, düşünün ki Apple tarafından güneş enerjisi ile şarj olan elektronik cihazlar üretilmiş bence harika olurdu.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi