14/02/2013 00:40

Sonunda beklenen Android 4.2.2 güncellemesi geldi!..

Sonunda beklenen Android 4.2.2 güncellemesi geldi!..

Yücel KAHRAMAN

Android işletim sistemi'nin en son sürümüne sahip olma açısından en şanslı olan kullanıcılar, bir Google Nexus cihazına sahip olanlar.

Google'ın Nexus cihazları için güncellemeleri diğer tüm üreticilerin cep telefonu ve tablet bilgisayarlarından aylarca önce sunuyor.
Google'ın Nexus 7 tablet bilgisayarını kullanan kullanıcılar ise şu an'da bekledikleri Android 4.2.2 güncellemesini almaya başladılar bile.

Android 4.2.2 güncellemesini yükleyenler, Bluetooth'ta olan ve sesin atlamasına sebep olan bir sorunun bu yeni sürümde düzeltildiğini bildiriyorlar. Bluetooth'ta bulunan ilgili sorununu gidermenin şimdiye kadar ki tek yolu, Wi-Fi bağlantısını kapatmaktı.

Bluetooth'u kullanabilmek için internet bağlantısını kesmek tahmin edilebildiği gibi pek pratik bir yol değil.
Google, Android 4.2.2 güncellemesi için "performansı ve kararlılığı artırır" sloganını kullanmakla yetiniyor. Ama Android Police'in güncellemeyi inceleyerek verdiği bilgilere göre birkaç yenilik daha mevcut. Örnek vericek olursak; uygulama indirirken artık bir yüzde ve tahmini kalan süre görünmekte (aşağıda ki resimde olduğu gibi).


Android 4.2 ile gelen Hızlı Ayarlar panelinde yapılan bir değişiklik sayesinde ise paneldeki Wi-Fi ile Bluetooth simgelerine uzun uzun dokunarak onları açıp kapamanızı (ilgili ayarlar sayfasına gitmeden) sağlayabiliyor.

Android 4.2.2'deki bir başka yenilik'de ilgili cihazın pili biterken sesli uyarı vermesi ve kablosuz şarj için'de yeni bir uyarı sesi eklenmesi.
Yazıya yapılan yorumlar

Bu yorum " Ziyaretçi " tarafından " 19.05.2013 12:34 " tarihinde yazılmış...
A great remove untility for your Nited kingdom services can be obtained on the Kontiki website a product of dev package deal.   gw2 gold
Bu yorum " Ziyaretçi " tarafından " 27.05.2013 11:57 " tarihinde yazılmış...
Excellent time! can easily ough could you assist me to to get a ym detector reader? A person applied our acct and may detector shield identify in case the cyber-terrorist additionally viewing the wife's cam even though wish communicating? thank you!   nike lerbon 9

Sen de yorum yap... (10)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi