13/02/2013 20:15

Amerika da en fazla memnun kalınan cep telefonu hangisi?

Amerika da en fazla memnun kalınan cep telefonu hangisi?

Yücel KAHRAMAN

OnDevice Research şirketinin yaptığı Temmuz 2012 ile Ocak 2013 tarihleri arasında ki araştırma da 92.000 katılımcı ile Amerika'da ki insanların en çok hangi cep telefonundan memnun kaldığını ortaya çıkardı.

Yapılan araştırmanın sonuçlarına göre 10 üzerinden 8,57 memnuniyet oranı ile Amerikalıların en fazla memnun kaldığı cep telefon Motorola Atrix HD olduğu ortaya çıktı.2012 yılının Temmuz ayında piyasaya çıkarılan Motorola Atrix HD, Apple iPhone 5 ve Samsung Galaxy Note II, S III gibi iddialı cep telefonları ile kıyaslandığında çok daha fazla bütçe dostu olduğu söylenebilir.


Amerika da ortalama 99 dolar'dan satılan Android işletim sistemine sahip cep telefonu AT&T üzerinden 2 senelik sözleşme ile 49 dolara almak mümkün.

Samsung Galaxy Note 2 listede ancak dördüncü sırayı yerleşirken, iPhone 5 beşincilikte kaldı. İlk 5 telefonu, yukarıdaki grafikten inceleyebilirsiniz...
OnDevice Research araştırma şirketi buna benzer bir araştırmayı daha önce de İngiltere'de yapmış ve yine çok şaşıtıcı sonuçlar elde etmişti. O araştırmanın sonuçlarında ise İngiliz müşterilerin en fazla memnun kaldığı cep telefon HTC One X olmuştu...
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi