13/02/2013 18:06

Windows 8'de son durum ne?

Windows 8'de son durum ne?

Kerim Kahraman

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows’in resmen Türkiyede tanıtılmasının üzerinden 2 ay geçti. Bakalım Windows 8, gerçekten de beklenen başarıya ulaşmışmı?

 Microsoft’un yeni bir işletim sistemi çıkarma kararı almışsa eger, Bütün  bilişim ekosistemi için merakla benklenen bir süreç başlıyor demektir. Bu yeni işletim sisteminin bütün özelliklerine uygun tasarlanıcak yeni donanımları ve servisleri de hesaba kattığınız zaman  milyarlarca  dolarlık bir sektörün yeniden şekilleneceğini söylemek gerek.

 

 

 

İletişimin en kolay en hızlı yapıldıgı, sosyal medyanın hayatımızın tam ortasında yer aldığı bir dönemde piyasaya çıkan ve  çok sıkı takip altına alınan Windows 8’in başarılı olması, bu nedenle muhakkak.
Windows 8’in bu sınavdan başarılı bir grafik çizmesi'ni istemek, hepimiz için faydalı olsa da, tarafsız bir şekilde araştırmak gerekiyor durum boyle oluncada sonuç çok farklı oluyor.Windows 8 kullanımı düşük kaldıSon raporları baktıgımızda 23 Kasım 2012 – 23 Aralık 2012 tarihleri içinde (lansman tarihinden 1 ay sonrasına denk geliyor) Web  sitemizi ziyaret eden kullanıcıların yaklaşık %3’ü Windows 8 kullanıyor. Windows 7’de ise bu oran, %15’teydi.
Windows 7’nin ilk kullanıcıya sunuldugu lk zamana bakılırsa başta sosyal medya olmak üzere iletişimin bu kadar  hızlı yapıldıgı, yeni PC fiyatlarının çok daha düşük olduğu ve yenilkleri takip etmenin bu kadar basit oldugu  bir dönemde olmamıza rağmen acaba Windows 8’in neden hızla kullanılmadıgı'nı  merak ediyor olabilirsiniz.
Bu konuda üyelerimizin SDN Forum’da yaptığı yorumları teker teker incelediğimde ilginç bir bilgiye ulaştım. Windows 7’nin, Windows 8’den daha hızlı benimsenmesinin nedeni, Windows Vista’nın bir hayal kırıklığı yaratmasından ve Windows 7’nin başarısından kaynaklanabiliyor olabilir.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi