12/02/2013 10:56

GTA 5 için yeni açıklama var!

GTA 5 için yeni açıklama var!

Kerim Kahraman

Grand Theft Auto 5 iptal edilecek gibi edilecekmi? Bu sorunun cevabını hep birlikte arayalım.

 


Oyun piyasalarının kızıştıgı ay olan  Mart ayında çıkıcagı soylenen  en önemli oyunlardan  Grand Theft Auto 5, geçen  gun yapılan açıklamaya gore, başka bahara kalalacak gibi... Aralık ayında başladıkları GTA 5 koşuşturmasına, Rockstar'dan  yapılan  açıklamalar  ile oyunseverlerin inancı iyiden iyiye zirve çıkmış, serinin en son oyununun da  ilkbahar da  piyasaya çıkacagına olan  inanç bir hayli yükselmişti. Ama firmanın yaptıgı son açıklamada  GTA 5, en iyi ihtimalle 17 Eylül de oyunseverlerin begenisine sunulucak.

 


 
Yapımcı Rockstar'ın resmi web sitesinde yapılan açıklamanın sonrasında ortaya çıkan, "GTA 5 iptal edilecek" söylentileri  ise oldukça firmanın canını sıkmışa benziyor. Oyunun çıkmasının  bu kadar gecikmesi yuzunden yüzlerce iddaa ortaya atılmıştı, Rockstarın yaptıgı basın açıklaması ile cevap verdi.


 
Firmanın yaptığı basın açıklamasında şu sözlere yer verildi; "Oyunseverlerin bu gecikmeden dolayı çok  üzüldüklerini ve hayal kırıklığına uğradığını biliyoruz. Ama bazen böyle gecikmeler oyunun daha iyi sunulması için iyi olabiliyor. Hele de konu bir de eğlence ve oyun sektörü olunca, dikkatli olmak ve hata yapmamak gerekiyor. Ayrıca gecikmeden dolayı yapılan dedikodular ve ileri geri konuşmalarda sadece safsatadır dikkate bile degmezler. Bu gecikmenin tek sebebi,  oyun piyasaya çıktığı zaman mükemmel olması ve sorunsuz çalışmasını saglamaktır. Sizin de hesaplayabileceğiniz gibi, GTA 5'ten beklentiler inanılmaz boyutlarda."
 
Daha önceki çıkış tarihini bir anda değişmesi ve 17 Eylül tarihine atanması GTA 5, Xbox 360 ve PS3 için de piyasaya çıkacak olması. PC ve Wii U sürümleri ise halen beklemede...
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili Etiketler

» GTA » Rockstar » Oyun » PS3 » PC » Xbox 360 » firma » Yapım » Wii U » inanç » Aralık » Mart » Eylül


Kullanıcı Girişi