09/02/2013 23:23

LED aydınlatma, süper ince çerçeve, üç boyut desteği ve akıllı TV daha ne olsun...

LED aydınlatma, süper ince çerçeve, üç boyut desteği ve akıllı TV daha ne olsun...

Kerim Kahraman

Son yıllarda teknoloji dünyasının belki de en zorlu rekabeti hiç şüphesiz televizyon piyasasında geçiyor. Ne kadar şu anda 4k çözünürlük destekleyen ürünler büyük bir değişimin habercisi olsa da, tercih ettiginiz  bir TV'de bir takım özelliklerin mutlaka olması gerekiyor. Özellikle LED aydınlatma ve üç boyut desteği size çok farklı bir dünyanın kapılarını açacaktır. Akıllı TV özelliği de son dönemlerde dikkat çeken noka. Akıllı TV olan özellgiyle internete sörf yapabilir ve bankacılık işlemlerinden sosyal ağlarda paylaşım yapmaya kadar birçok işinizi PC kullanmadan halledebilirsiniz.

 


 
47 inç ekran büyüklüğüne sahip olan Vestel 47PF7021, firmanın en cazip ürünlerinden biri. Full HD ve LED aydınlatmalı bir panele sahip olmasının yanında saydığımız akıllı TV ve üç boyut özelliklerini de destekliyor. Televizyonun kutusundan dört adet polarize gözlükle birlikte gelmesi ise çok  önemli bir detay. Bunlara ek olarak standart yayınların üç boyutlu hale getirilmesinde de Vestel 47PF7021 inanılmaz bir başarısı var. Tipik antene ek olarak DVB-S2 ve DVB-T alıcıları da destekliyor Vestel 47PF7021'de yerli marka olmanın avantajını kullanarak birçok yerli uygulamayı da destekliyor. Tasarım olarak da son derece mükkemmel olan LCD 'tv, ev ağına kablolu veya kablosuz ağ ile bağlanabiliyor. Ağa bağlandıktan sonra DLNA desteği ile ağdaki diğer PC'den veya medya sunuculardan içerik aktarımı yapabilirsiniz. Dahası USB arabirimi üzerinden doğrudan depolama aygıtı da bagayabilirsiniz. AVI, MPEG, MPE, MPEG, DAT, MKV ve MP4 gibi birçok geçerli tür destekleniyor. 
Hiç şüphesiz TV'nin en önemli özelliklerinden bir de tablet PC'ye görüntü aktarabilmesi. Vestel Smart Center uygulamasını kurdugunuz Android tabletleri TV  kumandası gibi kullanabilir ve görüntüleri tabletinize aktarabilirsiniz. Akıllı telefonları da kumanda gibi kullanılabilir. TV ve cihazınızın aynı ağa bağlı olmasının yanında Vestel yazılımlarının yüklü olması yeterli. Kayıt gibi özellikleri de akıllı telefon veya tablet olarak kullanabilmek mümkün.

 


Sonuç

Vestel 47PF7021 oldukça kaliteli ve geniş içerikli bir televizyon. İncecik çerçevesi, donanım ve yazılım olarak sundukları son derece iyi. Kullandıkça daha çok etkileneceginizi söyleyebiliriz. Piyasa standartlarından fazlası var eksiği yok ve akıllı telefonlar / tabletler için sunulan destek düşünüldüğünde daha büyük bir etki çıkıyor ortaya.Alternatif

Farklı seçenekler çok ancak daha iyi bir televizyon almayı düşünüyorsanız aynı özelliklere sahip 60 inç'e kadar Vestel modelleri olduğunu söylenebilir.


Teknik Detaylar

Ekran Büyüklüğü: 47 inç (1920 x 1080)

Aydınlatma: LED

USB 2.0: İki adet

HDMI: Dört adet

Ağ Desteği: Wi-Fi + Ethernet

Akıllı TV: Var

Üç Boyut: Var
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili Etiketler

» LED » AVI » MPEG » MPE » MPEG » DAT » MKV » MP4 » Vestel » Center » Android » tablet » PC » telefon » LCD


Kullanıcı Girişi