08/02/2013 01:50

Google yeni çalışması olan Chromebook'un videosu internete sızdırıldı..

Google yeni çalışması olan Chromebook'un videosu internete sızdırıldı..

Yücel KAHRAMAN

Google'ın mühendislerinin geliştirdiği dokunmatik ekranlı "Chromebook" bilgisayarının video'su nete sızdırıldı. İlgili video'nun, Google'ın birlikte çalışmakta olduğu bir ajansın web sayfasından alındığı belirtilirken, Google'ın proje ortağı, Çin'li hacker'ların sunucularına saldırmasıyla soruşturma başlatıldığını bildirdi.
Apple'a rakip olarak üretilen son teknoloji bir ultrabook üzerinde çalıştığı bilinen Google, beklenmedik gelişmelerle karşı karşıya kalmış durumda. Google'ın birren çok firma ile işbirliği yaptığı ve bu şekilde geliştirdiği bilinen Chromebook projesi, beklenmedik şekilde nete sızdırıldı. Video'nun internete nasıl düştüğü kesin değil, ancak video'da ki bilgilere bakılacak olunursa eğer Google'ın Chromebook'u kendi mühendisleri tarafından geliştirdiği izlenimi doğuyor.
The Verge internet sitesinin verdiği habere göre, Chromebook Pixel ismini taşıyan bu bilgisayar, 2560x1700 ekran çözünürlüğü ile Apple'ın Retina MacBook'u ile aynı tür bir görüntü kalitesi sunmayı amaçlamakta. Dokumatik ekran özelliği ile'de öne çıkmayı hedefleyen bu bilgisayarın nete sızan video'sunda, anlatım yapan kişi, Daha fazla piksel ekledikçe, dünya daha da güzelleşiyor sözünü kullanıyor.Videoyu izlemek için tıklayınız...

 
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi